Про зацікавленість Google віртуальними світами я чув вже не раз. Нарешті ця зацікавленість вилилась в готовий продукт. Як це вже стало звично – компанія вирішила не повторювати чужі концепції, а створити щось своє оригінальне.
Отже, нещодавно Google запустив нову соціальну мережу Lively, концепція якої полягає в можливості користувачів створювати персональні віртуальні простори і аватари (графічне зображення самого користувача), які згодом можна поширювати будь-те в інтернеті.
Головна ідея – кожен екаунт Google матиме власний аватар, який можна буде використовувати всюди, де присутня віртуальна кімната/простір, створений іншим користувачем Lively. Наприклад, свій власний віртуальний простір користувачі зможуть вставити в свій блог, власний профайл соціальної мережі чи просто вебсторінку.
Щоб почати користуватись сервісом, необхідно мати екаунт на Google та завантажити інсталяцію самого Lively. Далі у вас є можливість створити свій аватар, вирішити який в нього колір очей, яка зачіска, колір волосся. Далі вибрати одяг та інші аксесуари на кшталт годинників, амулетів, браслетів та сережок.
Як тільки ви закінчили – можете дивитись та вступати в розмови в будь-якому Lively просторі, який ви побачите де-небудь в інтернеті.
Створити власну кімнату теж доволі просто. Lively пропонує кілька шаблонів, які потім можна змінити – наприклад, 3 кімнатна квартира або безлюдний острів (кімнатою можуть бути й просто відкриті клаптики суші серед моря). Ви також можете створити свій ресторан чи магазин. При створенні власної кімнати у вас відкриваються безмежні можливості щодо її наповнення. Ви самі обираєте меблі, які хочете поставити, квіти, телевізори, вибрати колір всього цього. Також ваша кімната може мати свою фонову музику.
Ось так виглядає школа:
Просто приватна кімната:
А це острів:
Одна з особливостей, без яких важко уявити будь-який сервіс Google, – це інтеграція Lively з іншими сервісами компанії. Зокрема, є можливість розміщувати на віртуальних плазмових панелях відеоролики з YouTube чи картинки з Picasa (та інших фотохостингів)
Як тільки ви закінчили створення своєї кімнати, ви можете скопіювати її код та вставити на будь-яку веб-сторінку (якщо, звичайно, ваш адмін не заборонив це робити). Кожна кімната має свою унікальну адресу в інтернеті. Тому користувачі, які зайшли через різні входи на вашу сторінку (наприклад, хтось зайшов через ваш профайл на Facebook, інший через вхід на вашому блозі, ще хтось – напряму через Lively) – всі вони зустрінуться в одній кімнаті.
Кімната/простір користувача є незалежними від інших кімнат/просторів. Тобто вони ніяк не з‘єднані. Щоб подивитись тисячі інших кімнат, завітайте сюди.
Перебуваючи в одній кімнаті у користувачів є можливість спілкуватись через чат та виражати емоції. Ось так це виглядає:
Деякі з емоцій прив‘язані до текстових повідомлень. Наприклад, коли ви напишите в чаті “hello,” ваш аватар кивне головою. Якщо ви зайли в кімнату, а там нікого зараз нема – ви можете залишити повідомлення для власника кімнати.
На сьогоднішній день всі послуги та предмети в Lively є безкоштовними. Хоча розробники, очевидно, передбачають можливість в майбутньому перехід на модель, яка приноситиме доходи. Наприклад, можна продавати предмети для оздоблення віртуальних кімнат. Поки що біля всіх предметів та типів кімнат стоїть ціна “free”:
Але не факт, що в майбутньому це не зміниться. Скоріш за все, Google також матиме можливість заробляти й на рекламі всередині Lively. Хоча одна з розробників нової соціальної мережі Нініан Ванг (Niniane Wang) повідомила про те, що Lively буде повністю безкоштовним і в майбутньому та не міститиме реклами.
Нініан також повідомила в інтерв‘ю Mashable, що Lively була створена завдяки відомому гуглівському принципу “20 відсотків часу”. Коли інженери приділяють 1/5 свого часу на реалізацію власних ідей та розробок.
Pingback: Віртуальні світи захоплють веб-простір. Всі там будемо! - Watcher()
Pingback: Google закриває проект Lively. Світова фінансова криза докотилась і до інтернет гіганта | Watcher()
Pingback: Сервіси Google, про які ви не здогадувались. Частина третя | Blogoreader – українська блоґосфера - блоґи, новини, статті, персони()