Для Тігіпка в пожежному порядку розробили сайт його політичної партії «Сильна Україна». Сайт так і називається Silnaukraina.com.
Місцеві вибори, які відбудуться 31 жовтня, безумовно не обійдуться без використання інтернету. Зважаючи на доволі обмежені терміни (менше 4 місяців), ми точно не побачимо ефективного використання соціальних онлайн технологій, які довели свою ефективність в багатьох країнах за останні 2 роки. Оскільки їх розгортання, формування бази прихильників і отримання ефекту займає щонайменше 8-10 місяців.
Але ми точно побачимо інформаційні онлайн технології, які прижились в Україні за останні 3-4 роки. Це розміщення платних новин в стрічках популярних новинарних сайтів, банерна реклама, ну і звісно сайти політичних сил.
Поки що жодна політична сила так і не продемонструвала своєї здатності у створенні та подальшому розвитку своїх сайтів. Переважна їх більшість – це сайти-візитки, в яких є адреси офісів, біографія лідера, і основний елемент – новини.
Хто ті новини читає – я ніколи не розумів. Журналісти й так отримують напряму всі новини про політичну силу. Прихильникам читати офіціоз читати не будуть. А неофіціоз в нас так ніхто й не навчився писати.
От і виходять сіренькі сайтики, які робляться для галочки.
Десь схожий сайт створили і для Тігіпка. Сайт активно зараз рекламується через банерну рекламу.
Отже, що тут є. Набір статичних документів – програма партії, адреси осередків, новини з офіційного сайту Тігіпка і т. д. Є навіть pdf-версія якоїсь партійної газети. Цікаво, скільки разів її завантажать :)
В лівому сайдбарі можна побачити креативне рішення у вигляді «облич партії». Думаю в багатьох, хто це бачить, зникає будь-яке бажання вступати до партії. Ну не можна на сайті розміщувати фотографії з паспорта чи перепустки в гаражний кооператив!
Є цікавий, на перший погляд, блок:
Користувачі можуть залишити через онлайн форму заявку для вступу до партії (до речі, ті хто не мають телефону не можуть цього зробити, бо його номер треба обов’язково вказати). Поки що цей механізм працює не найкращим чином, бо чимало людей нарікають на відсутність фідбеку зі сторони партії після того, як вони залишили онлайн заявку.
Зробити внесок в онлайні на користь партії ви також не зможете – треба роздрукувати платіжку і оплатити її в банку. Але тут причина в законодавчих вимогах. Хоча, на скільки мені відомо, одна з політичних сил змогла грамотно реалізувати еквайринг, який дозволяє приймати платежі, при цьому не порушуючи норми закону про політичні партії.
Будемо чекати на новинки від інших політичних сил. Сподіваємось, грамотніше реалізованих.
Вам також буде цікаво почитати про те, як Тігіпко використовував інтернет під час виборів. Також вам може бути цікавим почитати про те, як Яценюк вирішив взагалі відмовитись від всяких нових фішок у вигляді блогів та твітерів.