Ну от, здається, і закінчився черговий етап в інтернет житті Арсенія Петровича. Його прес-служба заявила про хакерську атаку на офіційні блоги лідера «Фронту Змін», через що було прийнято рішення їх закрити.
Мова йде про чотири ресурси:
особистий твітер екаунт Яценюка (twitter.com/arseniy2010), особистий блог Яценюка в ЖЖ (arseniy2010.livejournal.com), канал на YouTube (www.youtube.com/user/arseniy2010) та сторінка у Facebook (http://www.facebook.com/profile.php?id=100000103736054&ref=mf).
Погодьтесь, звучить не серйозно. Через наявність хакерських атак не закривають сайти. Не думаю, що в Яценюка закрили б головний його сайт FrontZmin.org після аналогічної атаки.
Найімовірніше, проблема не в атаці, а в наявності доступу до цих ресурсів у когось з яценюківських остарбайтерів, які займались його інтернет проектами під час президентської кампанії з літа 2009 року.
Про це, наприклад, свідчить запис в особистому блозі Яценюка, розміщений наприкінці минулого тижня (зараз запис видалений), в якому Арсеній, нібито коментує ситуацію пов‘язану з захопленням банку Південного:
Бандитський напад
Що стосується інформації, яка вже декілька днів обговорюється в інтернеті з приводу мого зв’язку з рейдерами, бандитами і спонсорами, хочу сказати, що бандити ті люди, які подібну неперевірену інформацію ставлять на солідні інтернет-ресурси! from-ua.com.ua/news/4c5e82a21073f.htmlЖодних стосунків з бандитами я ніколи не мав. Причетність моїх партійців, яких називають бандитами, до злочинного світу ще потрібно довести!
Що стосується рейдерства, то якщо рейдери бандити хай їх візьмуть і всіх посадять у в’язницю. Я не бачу нічого злочинного в рейдерських схемах. Це відносно нова, агресивна манера ведення бізнесу. Гонзо-журналістіку, наприклад, ніхто не називає бандітством. Чи Скрипін або Найем бандити? Так чому так називають рейдерів?
І останнє, що стосується банку «Південний». Цей банк офіційний спонсор моєї політичної сили і звичайно ж я відстоюватиму їхні інтереси навіть якщо доведеться дійти в найвищі кабінети. А як ви собі уявляєте, вони мені допомагають, а я відмовляюся допомогти? Ні, за все в цьому житті потрібно платити, навіть за гроші. Тому давайте без дешевих провокацій. Будемо чесними один перед одним.
Зрозуміло, що такий пост Яценюк чи його прес-служба написати не могли. Це зробив хтось сторонній. Певно, службі безпеки Арсенія Петровича та ІТ-департаменту треба було ретельніше працювати рік тому.
Правило №1 для онлайн ресурсів – не можна давати стороннім людям (навіть тимчасово найнятим на роботу) право реєструвати ваші екаунти.
Нагадаю, що це не перший інтернет-провал Яценюка. В 2009 році майже 6 місяців журналісти та інтернет користувачів спілкувались з Яценюком в Твітері, який потім виявився несправжнім.
А в травні 2010 року була запущена соціальна мережа Яценюка.