Міністерство закордонних справ повідомило, що США виключили Україну зі списку основних порушників інтелектуальної власності.
Про це на брифінгу повідомив директор департаменту інформаційної політики МЗС Євген Перебийніс – пише «Українська Правда».
«30 квітня Офіс торговельного представника США опублікував спеціальну доповідь «301» щодо стану захисту прав інтелектуальної власності в різних країнах світу, у тому числі в Україні», – сказав Перебийніс.
За його словами, «офіс торговельного представника США вирішив виключити Україну з нинішньої доповіді, не присвоювати їй якого-небудь статусу й не вживати додаткових заходів».
Речник МЗС зазначив, що таке рішення стало своєрідним компромісом з боку США, а також бажанням підтвердити підтримку новому уряду України із вдосконалювання захисту інтелектуальної власності в країні.
Як відомо, в 2013 році США почали розслідування дій уряду України, внаслідок яких країну визнали найбільшим порушником прав інтелектуальної власності у світі.
Перші серйозні претензії з боку США до України були пред‘явлені ще в 2010 році. Тоді Україна взяла на себе низку зобов‘язань, які так і не виконала. Тому в 2012 році Офіс торговельного представника включив Україну до списку країн з підвищеним рівнем нагляду Priority Watch List (тоді в ньому також були Алжир, Аргентина, Чилі, Китай, Індія, Індонезія, Пакистан, Росія, Таїланд та Венесуела). Рік українські урядовці намагались переконати США, що почали боротись з порушенням інтелектуальних прав, але їх дії були недостатніми. В результаті в 2013 році Україну було визнано найбільшим порушником авторських прав та внесено до категорії priority foreign country (PFC).
За останні 15 років США лише двічі надавали статус PFC. І двічі це була Україна. В 2001 році США наклали торговельні санкції, які коштували українській економіці близько $200 млн на рік – гігантська на той час сума.
США наполягає на необхідності прийняття Україною законів для запобігання порушень у захисті прав інтелектуальної власності в Україні.