У Франції набув чинності закон під назвою Hadopi Law, який покликаний зробити боротьбу з піратством набагато ефективнішою.
Відтепер боротьба з поширювачами неліцензійного контенту буде автоматизованою: інтернет-провайдерів зобов”язали видавати по три попередження тим клієнтам, які будуть помічені власниками авторських прав у порушенні останніх.
На першому етапі музичні лейбли, видавництва, кінопрокатники, – тобто власники авторських прав – щодня надсилатимуть провайдерам списки ІР-адрес, за якими будуть помічені пірати. Провайдери зобов”язані у 8-денний термін ідентифікувати цих клієнтів та надіслати їм офіційне попередження. Цікаво, що кожен день зволікання коштуватиме їм 1500 євро у вигляді штрафу.
Якщо навіть після трьох таких попереджень користувач і далі розповсюджує піратський контент, справу передають до суду, і суддя у так званому “бліц-режимі” приймає рішення про вимкнення інтернету у злісних піратів.
У перші дні функціонування закону правовласники уже закинули провайдерів списками з 10 тисяч ІР-адрес на добу. Скоро ця цифра може бути доведена до 150 тисяч. Висновки про ефективність такої автоматизованої боротьби з піратством можна буде зробити за кілька місяців, коли потенційно почнуться перші судові засідання.
Минулого тижня сайти музичних та кінолейблів стали жертвами організованої DDoS-атаки анонімів з форуму 4chan, які назвали це “операція Розплата” за активності правовласників у боротьбі з піратами.
В нашій країні ситуація з піратством знаходиться не в найкращому стані. У 2009 році Україна посіла друге місце в Європі за рівнем поширення неліцензійного контенту.