Аноніми з форуму 4chan, який відомий своїми масовими акціями в інтернеті, атакували сайти захисників авторських прав – організацій MPAA та RIAA, які останнім часом дуже активно боролися з піратством.
Американська асоціація кінокомпаній, MPAA, стала жертвою 4chan 19 вересня: сервери сайту не витримали DDoS-атаку . В загальному сайт MPAA.org провів в офлайні близько 18 годин. Під роздачу потрапив ще один сайт – компанії Aiplex Software. Вона відома тим, що проводила DDoS-атаку на торрент-трекер The Pirate Bay на замовлення правозахисників.
20 вересня відбувся другий етап операції “Розплата”, як її назвали самі учасники 4chan. Об”єктом для нової атаки став сайт RIAA, Американської асоціації звукозаписуючих компаній. Організація відома своїми гучними судовими позовами проти піратів та звичайних людей, які скачували піратську музику чи фільми. Всього за два роки – з 2006 по 2008 – RIAA витратила на оплату судових засідань більше $64 мільйонів.
Сайт Британської звукозаписуючої асоціації (BPI) виявився більш стійким до атаки анонімів, і тому витримав її. Атаки проводились цілеспрямовано – користувачам пропонувалося завантажити програму Low Orbit Ion Cannon, яка при одночасному запуску на багатьох комп”ютерах формувала потужну DDoS-атаку на сайти жертв.
У серпні активісти 4chan намагалися натравити мусульман на решту світу, поширюючи в інтернеті фальшиві повідомлення, нібито президент Афганістану Хамід Карзай відмовився від ісламу і прийняв християнство.
Pingback: Франція винайшла спосіб боротьби з піратством | Watcher()
Pingback: Блогери покарали найскандальніших інтернет-хуліганів | Watcher()