Асоціація підприємств інформаційних технологій України (АПІТУ) готує законопроект, яким передбачається зниження граничної ціни міжнародних відправлень, які не обкладаються митом, зі €150 до 22. У документі, копію якого має в своєму розпорядженні Retail Community, йдеться про те, що ця ініціатива покликана скоротити обсяги тіньового імпорту.
Законопроект, розроблений АПІТУ, поки не зареєстрований, однак, транспортні компанії та інтернет-магазини, що працюють за моделлю cross-border, вже побоюються, що ця ініціатива вб’є їхній бізнес та обмежить свободу українських споживачів
«Нібито стало масовим явище, коли недобросовісні підприємці розділяють партії і пересилають товари вартістю до €150 міжнародними поштовими відправленнями з метою безмитного ввезення в Україну. Такі товари ввозяться для особистого користування, а в подальшому об’єднуються в товарні партії і реалізуються через торговельні мережі», – йдеться в матеріалі компанії.
За підрахунками АПІТУ, зниження граничної ціни міжнародних відправлень, що не обкладаються митом, збільшать доходи бюджету щонайменше на 4,7 млрд грн.
Противники такої ініціативи АПІТУ заявляють, що міжнародний трафік посилок зменшиться до нуля, а контрабандний трафік, з яким намагаються боротися автори законопроекту, навпаки, зросте. Оскільки, покупцеві не просто потрібно буде заплатити 20% ПДВ, зросте вартість роботи митного брокера та перевізника.
Разом з тим, у Retail Community кажуть, що ініціатива АПІТУ вплине на бізнес, не пов’язаний з ІТ-технікою та електронікою. В зоні ризику такі групи товарів, як взуття, одяг, їжа, меблі, косметика.
Як відомо, 3,7 млн українців купували товари в інтернет-магазинах у 2015 році. Загальний обсяг ринку e-commerce в Україні склав $1,1 млрд.