Під час Помаранчевої революції програмісти змогли згуртуватись для того, щоб виразити свою позицію щодо політичної ситуації в Україні. Вони зробили Хайтек-марш, в якому взяли участь кілька тисяч програмістів. Чи зможуть вони повторити це в 2013 році?
Як це було в 2004..
У понеділок, 6 грудня 2004 року, в Києві відбувся «Хай-тек марш» на підтримку демократії, в якому взяли участь працівники компаній – учасниць ринку інформаційно-комунікаційних технологій.
Учасники акції пройшли від станції метро «Арсенальна» вулицею Грушевського до Європейської площі. Учасники маршу використовували лише помаранчеву символіку, «на корпоративну символіку компаній накладена повна заборона».
Мотиви цього заходу висловлені в «Заяві працівників інформаційно-телекомунікаційної галузі України».
Підписанти Заяви засудили дії тих, хто, «грубо порушивши право людей на свободу вибору, викликав у країні гостру політичну кризу, і тепер затягуванням політичного процесу штовхає країну до кризи економічної», а також тих, хто закликає порушити територіальну цілісність України або змінити основи конституційного ладу.
Як наголошується в Заяві, працівники інформаційно-телекомунікаційної галузі представляють галузь національної економіки, яка найшвидше розвивається і завжди була найменш політично заангажованою. Наша мета – інформаційне суспільство, до побудови якого в Україні ми прикладаємо працю, знання і досвід. А інформаційне суспільство – це, в першу чергу, суспільство демократичне.
Відхід від базових принципів демократії – це не лише порушення Конституції, але й відкидання країни в минуле, де немає місця новітнім досягненням людства, це згортання науково-технічного прогресу і свідома відмова від приєднання до розвинених країн світу, це втрата сотень тисяч робочих місць і можливостей експорту високотехнологічної продукції.
Як підприємці, ми висловлюємо тривогу щодо можливого розвитку економічної кризи в країні, проте ми віримо в стабільність нашої економіки і сподіваємося, що Уряд народної довіри, який буде сформований найближчим часом, зможе запобігти цим негативним процесам, йдеться в заяві.
Під заявою підписалися представники підприємств інформаційно-телекомунікаційної галузі – виробники і постачальники комп`ютерної техніки і інформаційних систем, розробники програмного забезпечення, оператори зв`язку, провайдери Інтернет. Серед підписантів – Інтернет Асоціація України, Комісія УСПП із питань телекомунікацій і інтелектуальних мереж, Асоціація «Інформаційні Технології України», Асоціація IT-дистриб`юторів України, Асоціація «Україна – розвиток через Інтернет» та інші організації, а також близько 40 компаній: Корпорація «Інком», Група компаній «Дата груп», компанія «MTI», компанія «Євроіндекс», Фонд «Інформаційне Суспільство України», Видавничий дім «СофтПрес», компанія УКРНЕТ, СОФТЛАЙН, компанія «K-Trade», компанія «Системні Технології» тощо.