1 липня 2013 року Google закриває Google Reader. Пропонуємо вашій увазі підбірку альтернатив та невеличкі поради щодо перенесення ваших даних.
Перш за усе, вам необхідно визначитися із новим RSS-рідером
1. Веб-сервіси:
NetVibes – один з найпопулярніших, схожий на Google Reader за функціоналом та інтерфейсом. Є україномовна (часткова) локалізація.
Feedly – відображає стрічку у вигляді такої собі газети чи журнала. Працює як розширення для браузерів та додатки для iOS і Android. Обіцяє налаштувати прямий імпорт з Google Reader.
Яндекс.Підписки – схожий за функціоналом на Google Reader, на любителя.
The Old Reader – цікавий RSS-рідер, є україномовна версія, має соціальну складову. Здається, його роблять наші, ось тут про нього кілька слів.
2. Десктопні та мобільні клієнти:
FeedDemon – потужний клієнт для Windows. Використовує синхронізацію з Google Reader – відповідно, вона припинеться з 1 липня. Клієнт можна використовувати і без цієї синхронізації (правда, розробник вже розпрощався зі своїм дітищем). Якщо ви використовуєте FeedDemon із синхронізацією з Google Reader, вам потрібно перейти до Tools > Options > Synchronization Options і перемкнутися на «Accounts» та видалити свій обліковий запис Google з клієнта.
Reeder – потужний клієнт для Mac та iOS , залежить від Google Reader, але обіцяє не померти разом із ним.
NetNewsWire – простий клієнт для Mac, є клієнти для iPhone та iPad.
Flipboard – додаток для Android та iOS, дозволяє в зручному форматі переглядати не лише RSS-стрічки, але й, наприклад, вашу Facebook-стрічку.
NewsRob – додаток для Android, є безкоштовна та платна версії. На думку lifehacker.com, найкращий Android-додаток для читання новин.
По-друге, вам потрібно імпортувати до нового RSS-рідера ваші стрічки
Якщо ваш новий RSS-рідер підтримує синхронізацію з Google Reader – синхронізуйте, а після цього вимкніть синхронізацію. Якщо ваш новий рідер до липня запустить прямий імпорт даних з Google Reader (як обіцяє Feedly) – скористуйтесь такою можливістю. Якщо ж ні, вам потрібно виконати наступні кроки:
1. Експортуйте ваші стрічки за допомогою сервісу Google Takeout – на цій сторінці клікніть Create Archive. Коли ваш архів буде готовий, завантажте його собі на комп’ютер. Або, як підказує Yurko у коментарях, завантажити файл з вашими підписками за прямим посиланням.
2. З отриманого архіву розпакуйте файл subscriptions.xml з папки Reader.
3. Знайдіть у вашому новому RSS-рідері опцію імпортування та вкажіть шлях до розпакованого файла subscriptions.xml.
По-третє, якщо надія ще є
Якщо ж ви ще маєте надію і не хочете прощатися з Google Reader, варто підписати петицію на keepgooglereader.com (наразі 12653 підписи). Для мешканців США створили також петицію до адміністрації Обами – «Скажіть Google не закривати Google Reader!» (наразі 33 підписи).
Знаєте хороші альтернативи Google Reader, про які ми не згадали, та/або вже маєте досвід переїзду з Google Reader? – діліться у коментарях!