Компанія Google виступила проти цензури в інтернеті. З цією метою Google запустила сайт під назвою «Take action» («Почни діяти»). Сайт передує появі ряду закритих міжурядових нарад, на яких буде розглядатися майбутнє інтернету.
Не виключено, що в ході цих зустрічей буде обговорюватися введення цензури в інтернеті.
На сайті петиції сказано, що «У вільному світі без кордонів Інтернет повинен бути доступним … Можливість вплинути на долю Інтернету повинна бути не тільки в урядів, але й мільярдів інтернет-користувачів і технічних фахівців у всьому світі».
Головне побоювання з боку Google стосується можливої зміни регламенту Міжнародного Союзу Електрозв’язку – спеціалізованої структури в рамках Організації Об’єднаних Націй. Зміни в регламенті виправдовують урядову цензуру висловлювань та обмеження доступу до інтернету.
На сайті ініціативи «Take action» сказано, що цензура матеріалів в інтернеті має місце вже в 42 країнах, а за останні два роки в світі було прийнято близько 20 законів, які обмежують свободу слова в інтернеті.
Компанія Google пропонує всім тим, хто розділяє її переконання, розмістити на сайті свій підпис, повідомляючи при цьому, що компанія може опублікувати ім’я користувача, який підписав петицію, і інформацію про його місцезнаходження.
Компанія Google не раз виступала з критикою подібного роду законодавчих ініціатив, пов’язаних з регулюванням інтернету. Наприклад, Google виступила проти прийняття антипіратських законопроектів SOPA (Stop Online Piracy Act) і PIPA (Protect IP Act). Також представники Google виступали з критикою російського закону про «чорний список» сайтів.
Проти таких документів також виступали й інші інтернет-компанії, зокрема, ідею регулювання інтернету не підтримує і енциклопедія «Вікіпедія».
Спроби встановлення контролю за поширенням інформації в інтернеті останнім часом активізувалися у багатьох країнах світу. Зокрема, в Росії з 1 листопада вступив в дію так званий закон про «чорний список» заборонених сайтів. Цей закон передбачає існування в країні реєстру сайтів із забороненою інформацією. Провайдерам ставиться в обов’язок без рішення суду блокувати сайти, що потрапили в реєстр. Вимога в першу чергу стосується ресурсів, які містять дитячу порнографію, пропаганду наркотиків і суїциду.