Не зважаючи на останній серйозний конфлікт Google та китайської влади, корпорація не збирається просто так йти з ринку Піднебесної.
Плани Google озвучив її керівник, Ерік Шмідт. За його словами, компанія веде переговори з місцевою владою щодо відмови від фільтрування небажаних з точки зору китайської влади сайтів. “Ми прийняли тверде рішення залишитись в Китаї. Нам подобаються ті можливості для бізнесу, які тут присутні. Ми хотіли би займатись бізнесом на трохи інакших умовах, ніж раніше”, – сказав Шмідт.
Не зважаючи на міжнародний скандал, який розгорнувся після заяви Google про атаки, точної вини Китаю так і не було доведено, хоча характер атаки дуже схожий на дії саме китайських хакерів. Держсекретар США Хілларі Клінтон виступила на захист Google та інших корпорацій, заявивши про недопустимість таких дій.
За допомогою небезпечного коду зловмисники отримали доступ до комп”ютерів співробітників провідних ІТ-компаній США та Європи. Слабими ланками у цій атаці стали соціальні мережі, де хакери розсилали повідомлення із зламаних аккаунтів друзів жертви, а також вразливість у браузері Internet Explorer, патч для закриття якої днями був випущений компанією Microsoft.
Нагадаю, в середині січня Google оприлюднив скандальні факти щодо хакерських атак на сервіси компанії, за допомогою яких намагалися викрасти персональні дані відомих китайських та закордонних правозахисників.
Pingback: Wikileaks опублікував 250 тисяч секретних документів | Watcher()