Ще один цвях в труну Інтернет Експлорера вирішив забити Google. Блогер Філіп Ленсен (Philipp Lenssen), який часто пише про діяльність інтернет гіганта, отримав поштою пакунок від Google, в якому, зокрема, була 38-ми сторінкова комікс-брошукра.
Філіп не довго думаючи відсканував та виклав брошуру на своєму блозі. В коміксі в зрозумілій формі пояснюються технічні деталі нового оупенсорівського браузера Google Chrome.
Комікс відсилає читача на сторінку www.google.com/chrome, яка на даний момент є неробочою. Всього в брошурі є 5 головних секцій: стабільність, швидкість, пошук та досвід користувачів, безпека, стандарти.
Стабільність
Кожна вкладка (tab) буде виконувати власний процес. Ці процеси будуть повністю ізольованими один від одного, їх легко можна буде припиняти через менеджер задач операційної системи і під час виконання процесів буде забезпечуватись механізм безпеки даних користувача (sandboxing), що зберігаються на комп‘ютері. Архітектура повинна забезпечувати стабільну роботу і більшу стійкість – робота браузера не повинна погіршуватись з часом.
Швидкість
Браузер створюється за допомогою WebKit – оупенсорсівський движок ядра бразуера Safari (Apple) та ОС для мобільних телефонів Android (Google). Браузер також матиме нову віртуальну машину JavaScript (V8).
Пошук та досвід користувачів
В Google Chrome вкладки (tabs) будуть над інтерфейсом і стануть головним навігаційним елементом. Кожна вкладка матиме свій окремий контроль. Користувач легко зможе виділити будь-яку вкладку в окреме незалежне вікно.
Адресне поле буде називатись “Omnibox” (“omni” – це префікс, що значить “все”), і пропонуватиме підказки для пошукового запиту базовані на попередньому досвіді веб-сьорфінга користувача та стандартних результатах пошуку.
Стартова сторінка за замовчуванням буде містити 9 піктограм найбільш відвідуваних користувачем сайтів, його останні пошукові запити, закриті вкладки та зроблені закладки сторінок.
Безпека
Архітектура браузера передбачає високий рівень безпеки. Кожна вебсторінка чи вкладка виконується окремо і цей процес заблокований від інших процесів, що паралельно виконуються на комп‘ютері. Разом з тим, для плагінів передбачаються більш гнучкі правила роботи.
Передбачається можливість створення користувачем вікна “інкогніто”. В цьому режимі на комп‘ютер користувача не потрапляє жодна інформація пов‘язана з відвідинами контенту у вікні “інкогніто”.
База даних та АРІ сайтів, що займаються шахрайством та крадіжкою фінансової і приватної інформації користувачів буде поновлюватись в онлайновому режимі та буде відкрита для громадськості.
Стандарти
Браузер буде випущений як оупенсорівський проект. Google також планує прикрутити в браузер елементи свого оупенсорсівського проекту Gears.
Ну що ж. Будемо чекати та сподіватись на те, що Google Chrome з‘явиться вже ближчим часом та складе конкуренцію іншим браузерам, в т.ч. й оупенсорсівським проектам типу FireFox.
Pingback: Перші speed-tests: Google Chrome на дві голови випереджає конкурентів - Watcher()
Pingback: Навіщо Гуглу браузер, або Кому потрібен Хром? | Українська блогосфера()
Pingback: Google закриває проект Lively. Світова фінансова криза докотилась і до інтернет гіганта | Watcher()