«Детектор Медіа» оприлюднила результати дослідження впливу російської пропаганди на суспільну думку в Україні. В опитуванні взяли участь 2040 респондентів зі 110 населених пунктів (лише на територіях, що контролюються урядом України).
Так, згідно з результатами дослідження, українці продовжують дізнаватись інформацію про стан справ у країні переважно з загальнонаціональних телеканалів – 87,1% опитаних. 40,7% – отримують інформацію з онлайн-ЗМІ. Загальнонаціональні газети та радіо суттєво відстають – 17% та 16,5% відповідно.
Водночас з російських телеканалів отримують інформацію 7,9% українців. У той же час майже половина опитаних (47,7%) отримують інформацію про події в Україні з неофіційних джерел – від родичів, друзів, сусідів, колег по роботі.
Як з’ясувала «Детектор Медіа», українському телебаченню найбільше довіряють як джерелу інформації про збройне протистояння на Донбасі, довіра до російських телеканалів майже на нулі.
40,4% опитаних українців довіряють загальнонаціональним телеканалам. На Сході довіра до центральних телеканалів значно нижча – 22,2%. На другому місці, зі значним відривом, за довірою – родичі, друзі, сусіди, колеги по роботі (18,8%), на Сході ця цифра складає 13,4%. На третьому – інтернет-ЗМІ – 17,5% (на Сході – 14,2%). Іншим видам ЗМІ довіряють вкрай мало: радіо – 5,3% (Схід – 0,5%), газети – 3,8% (Схід – 1,4%), соцмережі – 7,1% (Схід – 1,9%).
Нижче пропонуємо ознайомитись з результатами дослідження «Детектор Медіа» щодо впливу російської пропаганди на суспільну думку в Україні.
Повне дослідження можна переглянути тут.
Нагадаємо, згідно з результатами дослідження становища української мови в уанеті, серед найвідвідуваніших лише 11% – україномовні, російськомовних сайтів у шість разів більше – 66,8%, а двомовних – 22,2%.