Компанія Ericsson оприлюднила щорічне дослідження ConsumerLab TV & Media, присвячене тенденціям поведінки глядачів під час перегляду ТБ і відео. Результати цьогорічного дослідження засвідчують збільшення кількості переглядів відео на мобільних пристроях.
За останні шість років тривалість перегляду відео і ТБ на мобільних пристроях упродовж тижня зросла на 85%. Активне зростання перегляду відео на мобільних пристроях (+4 години на тиждень) відбувається одночасно зі зниженням популярності традиційного ТБ (-2,5 години на тиждень). Середня тривалість перегляду відео на мобільних пристроях сягнула 200 годин на рік.
У віковій групі від 16 до 34 років близько 50% тривалості перегляду ТБ припадає на відео-за-запитом (VoD). У той же час, старше покоління все ще віддає перевагу традиційному ТБ (64%).
На українському ринку зафіксована схожа картина – споживання ТБ за останні 10 років зменшилось на 17-23%, однак близько 50% споживання відео припадає саме на цей формат.
Як з’ясувалось, користувачі витрачають на пошук відео-за-запитом на 45% більше часу, аніж на ТБ. 63% користувачів задоволені контентом на сервісах VоD.
Тривалість перегляду відео-за-запитом (онлайн серіали, фільми та інші ТВ-програми) з 2010-го збільшилась на 50%. Ця тенденція особливо помітна серед авторів коротких роликів (user-generated content), обсяг споживання яких зріс на 86%.
Україна слідує глобальним тенденціям. Більш того, в Україні темпи зростання перегляду відеоконтенту в YouTube перевищили загальносвітові: щорічно тривалість перегляду відео збільшується на 70%, при цьому середній показник по світу становить 50%.
За останні 4 роки споживчі витрати на VоD-послуги збільшилися на 60%. Наприклад, в США вони виросли з $13 до $20 в місяць. В Україні, згідно з експертними оцінками, щомісяця користувачі готові платити від 35 до 100 грн за споживання платного ТБ і відеоконтенту за запитом. В Україні найбільш популярною залишається рекламна модель оплати за контент, а також пропозиції комплексного продукту «лінійне ТВ + VоD».
Нагадаємо, компанія Gemius оприлюднила AdMonitor – результати дослідження ринку інтернет-реклами у світі за перше півріччя 2016 року. Як з’ясувалось, кожна 5-та реклама в уанеті показується на мобільних пристроях.