63% українських вишів підтримують перевірку академічних робіт на наявність плагіату. Це підтверджують результати опитування, яке упродовж другого семестру 2015-2016 навчального року проводив сервіс пошуку плагіату Unplag. Вибірку склали 90 українських вишів 3-4 рівнів акредитації.
Більша половина опитаних вишів (60%) вже використовують програми для виявлення плагіату в наукових роботах. При цьому 82% ВНЗ зазначили, що вживають дисциплінарних заходів щодо студентів, в роботах яких виявлений плагіат.
Серед головних джерел інформації для студентських наукових робіт абсолютна більшість назвала інтернет. Його ж і нарекли першоджерелом плагіату. Результати опитування в інфографіці нижче.
Сервіс Unplag створений українською компанією «Антиплагіат» є досить відомим закордоном. Разом з тим, кілька українських вишів вже використовують цей сервіс.
Як відомо, у липні Кабмін схвалив створення Національного сховища академічних текстів для боротьби з плагіатом. Створення єдиної бази наукових робіт має на меті автоматизувати процес пошуку плагіату в академічних працях студентів і наукових співробітників. До національного репозитарію увійдуть бази текстів дисертацій, наукові статті, а згодом – студентські роботи. На створення сховища знадобиться близько 180 тисяч гривень, які будуть виділені з коштів державного бюджету, передбачених для Міністерства освіти і науки України. Для університетів та наукових установ користування репозитарієм буде безкоштовним.