Французький програміст Оуен Корнек показав зв’язок між розділами, підрозділами і окремими статтями Вікіпедії, візуалізувавши модель інформаційного всесвіту Wikiverse.
«У цьому всесвіті статті пов’язані фізично за допомогою програмної симуляції. Мільйони залінкованних одна на одну сторінок, створені тисячами редакторів ресурсу, формують сузір’я. Статті схожих тематик показуються у вигляді кластерів», – пояснив автор проекту. Наприклад, навколо «зірки» Вільяма Шекспіра знаходяться статті про його життя і творчість, театр «Глобус». Поруч – матеріал про серіал «Faking It», яка показувався на MTV. Чим більше залінковані окремі статті, тим ближче вони знаходяться один до одного.
Вікіпедія зображена у вигляді кулі, всередині якої розміщуються сузір’я і кластери сузір’їв – статті схожої тематики. До моделі інформаційного всесвіту увійшли 250 тисяч статтей. Автор проекту обмежився лише 5% інформації, яка наявна в англомовній версії Вікіпедії.
Нагадаємо, у 2013 році Стівен ЛаПорте та Махмуд Хашемі вирішили проілюструвати на інтерактивній мапі останні зміни до статей у Вікіпедії. На мапі відображаються приблизне місцезнаходження користувачів та статті, які вони редагують у цей момент часу.