Месенджер Telegram випустив суттєве оновлення своєї бот-платформи Bot Platform 2.0. Користувачі зможуть взаємодіяти з ботами, використовуючи заздалегідь готові відповіді, на які можна натиснути прямо у вікні чату, під повідомленням від бота в режимі колбек – раніше користувачі повинні були писати команди самостійно.
Крім цього, боти можуть редагувати власні повідомлення. Наприклад, в списку пропонованої музики в @music є можливість переходити по «Сторінках» пропозицій, при цьому бот не надсилає нові повідомлення, а змінює вже існуюче, що дозволяє зменшити розмір листування.
Також користувач може викликати бота прямо під час листування з іншою людиною (в inline-режимі), щоб відправити йому відео, локацію, стікери, документи, музику й інший контент (раніше таким чином можна було відсилати тільки фотографії, GIF-файли і тексти) . Наприклад, можна почати спілкування з слова «@music» (таким чином буде викликаний відповідний бот), задати йому запит і відправити співрозмовнику один із запропонованих треків.
Схожим чином працює бот @youtube, за допомогою якого можна шукати відео на YouTube. При цьому користувач може увійти в свій профіль на YouTube через Telegram – перед першим використанням він буде перенаправлений в чат з ботом для авторизації, а потім повернутий у вихідний чат. Також в ботах з’явився попередній перегляд контенту по довгому натисненню.
Боти також отримали можливість використовувати місцезнаходження користувача і, наприклад, пропонувати заклади, які можна відвідати. Таким чином працює бот @foursquare.
У режимі чату користувачі також можуть поділитися з ботом своїм телефонним номером – наприклад, це може бути використано для авторизації в банківських ботах та інших сервісах, які вимагають посиленої верифікації користувача.
Повний опис Bot API 2.0 для розробників можна прочитати тут.