Минулого тижня конгресмен Тоні Карденас з Каліфорнії запропонував для розгляду законопроект під назвою «416d65726963612043616e20436f646520». Це відтворення фрази «America can code» в шістнадцятковому вигляді (ASCII символи з пробілами переведені в шістнадцяткову систему числення.
Законопроект пропонує прирівняти мови програмування до «важливих іноземних мов» (critical foreign languages) і заохочувати школи до навчання інформатиці з молодших класів.
До «важливих іноземних мов» в Америці відносять мови, на які існує великий попит на ринку праці. Наразі таких мов 13.
На думку сенатора, назва закону повинна демонструвати, що програмування є всього лиш ще однією мовою.
«Навчання і спілкування іноземною мовою роблять величезний вплив на учнів, як з точки зору культури, так і освіти. Вивчення програмування робить схожий ефект, а крім того, дає найважливішу навичку для сучасної глобальної економіки», – говорить сенатор.
Законопроект націлений на підвищення конкурентоспроможності американців на IT-ринку і на покриття дефіциту кадрів в сфері IT.
Зараз в більшості американських шкіл взагалі немає уроків інформатики, і у більшості штатів оцінки з інформатики не входять в підсумковий табель, що знижує стимул у школярів до зайняття програмуванням.
В Україні теж піднімається питання вивчення програмування з перших класів школи. Популярна британська волонтерська ініціатива Code Club, що за рік охопила понад 800 британських шкіл, вже почала свою діяльність в Україні. Оригінальна програма навчання основам програмування використовує мову Scratch і розрахована на школярів 9-11 років.
via Habrahabr