Вчора близько опівночі на Майдані Незалежності зібралось 2-3 тисячі киян, які виступали проти рішення уряду щодо припинення переговорів з Євросоюзом щодо підписання договору про Асоціацію. І це, як стверджують організатори – лише початок. Продовження акції відбудеться сьогодні, і її обіцяють зробити безстроковою. Чимало людей з інших регіонів пишуть в соціальних мережах про те, що вони також приєднаються до київської акції протесту і завтра вирушать до столиці.
Не зважаючи на те, що опозиція планувала проведення широкомасштабного мітингу аж в неділю, 24 листопада, люди через соціальні мережі вирішили самі вийти на Майдан Незалежності вечором 21 листопада.
Ось так виглядав Майдан близько 21.00:
А ось так вже за 2 години:
Один з найпопулярніших українських користувачів Facebook Мустафа Найем закликав всіх приходити на Майдан:
Станом на 22.00 на Майдані було всього кілька чоловік. Згодо їх стало кілька десятків, а потім – ближче до опівночі – 3 тисячі:
Міліція спершу проявляла свою увагу до мітингу, але потім зникла з Майдану і появилася знову лише ближче до 5 ранку:
Згодом до мітингувальників підтягнулись лідери опозиції – Олег Тягнибок, Арсеній Яценюк, Віталій Кличко (разом зі своїм братом Володимиром). Був також Юрій Луценко.
Рівень активності українців в соціальних мережах 21 листопада був найвищим за останні кілька років. Аналогічна ситуація й в новинарних ЗМІ. В ніч з 21 на 22 листопада був зафіксований один з найвищих піків відвідуваності за останні кілька років:
Українці також активно долучаються до різноманітних флешмобів – змінюють свої аватарки та кавер-пейджі в соціальних мережах на зображення зі стилістикою ЄС:
Великою відмінністю нинішніх подій від подій 9 річної давнини (саме 22 листопада розпочалась Помаранчева революція) є поява соціальних мереж та смартфонів. В 2004 році про те, що відбувається на Майдані можна було дізнатись хіба по телефону від друзів або ж з новин «5 каналу». А зараз заходите у соцмережі – і там на вас чекає найсвіжіша інформація. З фото, відео.
Сьогодні буде продовження. Приходьте. Революції робляться не у фейсбуках чи твітерах: