Депутат від Партії регіонів Олег Царьов звинуватив посольство США в неповазі до Української держави і просить розслідувати «можливе втручання у внутрішні справи України». Про це Царьов заявив з трибуни парламенту у середу – повідомляє Українська Правда.
За його словами, на «території України за підтримки та безпосередньої участі посольства США здійснюється проект, в рамках якого ведеться підготовка до розпалювання громадянської війни».
Царьов стверджує, що проект «спрямований на підготовку фахівців з інформаційних воєн, потенційних революціонерів, для організації протестних дій, повалення державного режиму».
«Проект знаходиться під патронатом і кураторством посла Джеффрі Пайєтта», – заявив регіонал.
Царьов посилається на активістів, яким нібито вдалося проникнути на заходи в рамках цього проекту.
За його словами, під виглядом навчання особливостям використання сучасних медіа, американські інструктори розповідали про використання інтернет- технологій для цілеспрямованого впливу на громадську думку, активізації протестного потенціалу з метою організації силових акцій на території України.
Інструктори нібито наводили приклади використання соцмереж для організації та управління вуличними акціями в Єгипті, Тунісі, Лівії.
За словами Царьова, таким чином навчено близько 300 осіб, які працюють по всій Україні, а останній захід проводився на території посольства США 14-15 листопада.
«Звертаюся до правоохоронних органів з проханням з’ясувати, чи не порушують представники посольства США, Декларацію ООН про неприпустимість втручання у внутрішні справи держави», – заявив Царьов.
Як відомо, Олег Царьов є прихильником приєднання України до Митного союзу і свого часу заявляв про неконституційність підписання асоціації з ЄС.
Нагадаємо, що минулого тижня на державному Першому Національному каналі телебачення показували сюжет про те, як «техкемпи та баркемпи» є передумовою втручання у внутрішню політику держави.
В сюжеті йшлася мова про необхідність дати оцінку силовими структурами України «семінарів для блогерів, які організовують за підтримки Держдепартаменту США в рамках ініціативи Громадянське суспільство».