Співробітники НБУ і Міністерства доходів та зборів (МДЗ) беруть на себе функції суду – заявив вчора Олексій Тітов, експерт-консультант WebMoney.UA.
«Чи законно порушувати чинне законодавство України? У ньому прописано, що НБУ зобов’язаний впродовж 30 днів після подання на узгодження правил системи або мотивовано відмовити в їх узгодженні, або погоджувати. На узгодження була подана система WebMoney Note. Ми планували, що користувачі перейдуть на цю модель. Останній раз ми подавали документи на узгодження в НБУ в 2010 році. Зараз – 2013 рік. Я не беруся оцінювати законність дій співробітників НБУ, які не дотримуються цих вимог. Це законно – чи ні?» – розповів вчора на круглому столі Олексій Тітов
Тітов також вважає, що відбулись свідомі і неадекватні дії МДЗ з блокування рахунків. «У WebMoney заблокували рахунки, але ситуацію хочуть виставити так, немов WebMoney забрали у людей ці 60 млн грн, – додав Тітов, – але всі знають про такі приклади, як Простопрінт, Розетка та інші, і знають, ким це робиться і чому».
Тітов також розповів, що WebMoney пройшли декілька правових експертиз, які показали, що система працює в рамках закону. Наприклад, інститут НАНУ ім. Корецького, після глибокого вивчення діяльності WebMoney і документів, що регулюють її діяльність, зробили висновок, що діяльність фінансових установ (банків, небанківських фінансових установ) щодо прийняття платежів від населення і їх переказі на користь компаній, які придбали у ТОВ «Українське гарантійне агентство» права і здійснюють їх подальший продаж фізичним особам, відповідає законодавству України.
Тітов ще раз наголосив на тому, що WebMoney випускає зобов’язання, які забезпечені грошима у банках. Кількість проданих зобов’язань за весь час, мінус кількість викуплених зобов’язань рівно, умовно, «емісії». Ця сума має бути менша, або має дорівнювати залишкам на рахунках. Впродовж усіх 10 років нашої роботи ми пропонували всім хто сумнівається перевірити законність нашої діяльності, в т.ч., панам з НБУ і панам, що працюють в Податковій (зараз МДЗ).
«Податкові перевірки, які у нас проходили, показали, що все нормально. У МДЗ можуть підняти наші акти перевірок починаючи з 2003 року, там є уся інформація про наші зобов’язання. На сьогодні ця цифра складає більше 60 млн. грн», – додав Тітов
Тітов також заявив, що WebMoney готова відстоювати права своїх клієнтів в судовому порядку, оскільки компанії ставлять в провину те, що вона діє в рамках чинного законодавства.
Нагадаємо, що представники Податкової служби України 11 червня провели обшук в київському офісі компанії WebMoney. Пізніше Міністерство доходів і зборів України повідомило, що заблокувало на пов’язаних з компанією WebMoney рахунках 60 млн грн. А організаторам системи WebMoney загрожує позбавлення волі до 15 років. Вони підозрюються в легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом за статтею 209 Кримінального кодексу. Юристи вважають, що компанії буде складно довести легальність своєї діяльності в Україні. Втім, користувачам системи навряд чи загрожують якісь судові наслідки.
НБУ також повідомив, що не надавав дозвільних документів щодо діяльності WebMoney Transfer та випуску електронних грошей WebMoney Transfer в Україні.
Днями WebMoney також повідомили, що оформлення заявок на виведення коштів, на які були подані заявки після 11 червня, поки що здійснюватись не буде.
А 19 червня в Міністерстві доходів і зборів заявили, що після WebMoney можуть взятись і за Яндекс.Деньги.