Сумарний обіг в платіжній системі «ГлобалМані» за перший квартал 2013 року склав понад 509 млн грн. Загальна кількість транзакцій в системі за цей період – близько 17 млн – повідомляє прес-служба системи.
В І кварталі 2013 р в порівнянні з IV кварталом 2012 року сума середнього платежу в системі виросла на 5%.
У сегменті грошових переказів усередині системи між гаманцями фізичних осіб кількість переказів зросла вдвічі, середня сума одного переказу збільшилася на 45%.
Спостерігається спад кількості платежів в категорії від 1 до 5 грн.
У 2011 р. пройшла реєстрація Правил системи електронних грошей, що відповідають міжнародним стандартам і нормативно-правовій базі України. Система, уперше в Україні офіційно емітувала електронні гроші в жовтні 2011 року. Емітентом виступив державний Ощадний банк України.
За 2012 рік оборот склав понад 1 млрд 700 млн грн. Минулого року в «ГлобалМані» пройшло понад 70 млн транзакцій.
У квітні 2013 року «ГлобалМані» отримала ліцензію НБУ на переказ грошових коштів без відкриття рахунків.
«ГлобалМані» дозволяє здійснювати понад 1,5 тис видів платежів. Зокрема, за мобільний зв’язок, інтернет, комунальні та інші послуги з електронних гаманців або в мережі своїх агентів. Всього налічується понад 65 тис. точок доступу в систему.
Засновниками «ГлобалМані» виступають: ПАО «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Європейські технології» (60%), КВИК Пеймент СИСТЕМ ЛТД (39,48%), а також міноритарним акціонером є генеральний директор «ГлобалМані» Олександр Тютюн.
Нагадаємо, що представники Податкової служби України 11 червня провели обшук в київському офісі компанії WebMoney. Пізніше Міністерство доходів і зборів України повідомило, що заблокувало на пов’язаних з компанією WebMoney рахунках 60 млн грн. А організаторам системи WebMoney загрожує позбавлення волі до 15 років. Вони підозрюються в легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом за статтею 209 Кримінального кодексу. Юристи вважають, що компанії буде складно довести легальність своєї діяльності в Україні. Втім, користувачам системи навряд чи загрожують якісь судові наслідки.
НБУ також повідомив, що не надавав дозвільних документів щодо діяльності WebMoney Transfer та випуску електронних грошей WebMoney Transfer в Україні.
Днями WebMoney також повідомили, що оформлення заявок на виведення коштів, на які були подані заявки після 11 червня, поки що здійснюватись не буде.
А 19 червня в Міністерстві доходів і зборів заявили, що після WebMoney можуть взятись і за Яндекс.Деньги.