Мінкультури Росії у новій редакції антипіратського законопроекту пропонує запровадити відповідальність для користувачів файлообмінних мереж.
Такі користувачі будуть відповідати за поширення піратського контенту так само як власники сайтів та хостинг-провайдери. Якщо оператор отримає заяву правовласника з IP-адресою користувача файлообмінної мережі, який порушує його авторські та суміжні права, – то він протягом доби повинен буде перенаправити цю скаргу користувачеві. Оператор буде вимагати, щоб користувач видалив цей контент, розміщений на торенті, або блокував до нього доступ.
Якщо користувач цього не зробить – йому грозитиме штраф у розмірі 5000 російських рублів (близько $158) для фізичних осіб та 1 млн російських рублів (близько $31,7 тис) для юридичних осіб. Якщо користувач протягом доби не заблокує доступ до цього контенту – протягом 12 годин оператор сам повинен буде видалити цю інформацію і блокувати до неї доступ.
Якщо ці поправки приймуть, власники сайтів повинні будуть самі відслідковувати легальність розміщеного на своїх ресурсах контенту. Для цього Мінкультури пропонує створити державну інформаційну систему в галузі інтелектуальної власності.
У Російській асоціації електронних комунікацій вважають, що законопроект містить вимоги до операторів зв’язку та власників сайтів, які неможливо виконати.