Німецький комісар з захисту даних прийняв резолюцію, в якій він стверджує, що політика «реальних імен», якої дотримується Facebook, порушує закони Німеччини і свободу інтернету.
На даний час Facebook в обов’язковому порядку вимагає від користувачів соціальної мережі використовувати свої справжні імена. Однак, відсутність можливості використання псевдоніму, за твердженням німецького регулятора приватності (Unabhaengiges Landeszentrum Fuer Datenschutz – ULD), порушує закон Німеччини про «Телемедіа» (TMG), зокрема статтю 13, в частині 6 якої сказано:
«Сервіс-провайдери повинні забезпечити можливість користування телемедіа-послугами та розрахунок за них анонімно або за допомогою псевдоніму, де це технічно можливо і виправдано. Отримувач послуги повинен бути поінформований про таку можливість».
Цей пункт захищає «основні права європейців, зокрема, фундаментальне право на свободу висловлювань в Інтернеті», та відповідає нормам широкого європейського законодавства. Керівник ULD Тіло Вейшерт (Thilo Weichert) заявив, що він вважає недопустимим, коли американський портал, такий як Facebook, безперешкодно порушує німецький закон про захист даних.
Представники Facebook повідомили, що компанія вважає, що визначення політики анонімності в рамках сервісу є прерогативою самого сервісу, і планують «жорстко» відстоювати свою позицію. Крім того, в компанії стверджують, що обов’язкове використання справжніх імен при реєстрації в соцмережі є одним з основних елементів сервісу, який відрізняє його від інших соціальних мереж, забезпечує підвищену безпеку та впевненість його користувачів. Однак, це не означає, що все, що пов’язане з Facebook сьогодні є на 100% справжнім. Досі існує проблема фейкових шанувальників на Facebook. Крім того, в серпні компанія Facebook визнала наявність у мережі 83 млн підробних профілів, в тому числі дублюючих облікових записів та екаунтів, створених для домашніх тварин.