З сьогоднішнього дня Google можна вважати відповідальним за неправдиві відомості, які надходять від інших осіб. Принаймні – в Австралії.
Саме так вирішив Верховний Суд штату Вікторія, який оштрафував Google на $200 тис за те, що пошукова система вчасно не прибрала з видачі наклепницькі дані про зв’язки музичного промоутера (Milorad Trkulja) з організованою злочинністю. Суд ухвалив, що Google в даному випадку виступає як видавець даної інформації, бо відображає цей вміст з посиланням на сайт, що містить наклеп.
На це Google оприлюднила офіційну позицію компанії, в якій сказано, зокрема, наступне:
Результати пошуку Google – це відображення інформації, яка знаходиться в Мережі. Сайти, які Google видає при пошуку, контролюються власниками цих сайтів, а не самим пошуковим сервісом.
Фігурант справи промоутер Мілорад Тркуля у 2009 році зажадав, щоб пошукова система видалила з видачі всі чутки про нього, включаючи зображення. Google ввічливо «послав» його до власників сайтів.
Суд же постановив, що Google можна вважати невинним у відображенні такої інформації, але лише до того моменту, поки хтось офіційно не попросить компанію видалити цю інформацію з результатів пошукової видачі.
У ході розгляду адвокати компанії неодноразово вказували, що збір даних алгоритмами Google здійснюється автоматично, що немає ніякого «підлого хлопця», який сидить і вручну вишукує плітки для пошукової видачі, що це робот, який безпристрасно збирає посилання. Однак на рішення суду ці докази не вплинули.
Яким би «недалеким» це рішення не здавалося нам – прецедент створено.
Фактично, Google визнали відповідальним за всіх тролів в Інтернеті.
Можна тільки уявити, в які наслідки це може вилитись для пошукової системи.