Вибори до Верховної Ради відбудуться всього за 7 місяців. Боротьба буде жорстка. Можливо навіть в чомусь схожа до президентських виборів 2004 року.
У провладних політичних сил є гроші, медіа, можливість впливати на людей по всій вертикалі влади, силові органи. В опозиції нічого цього нема. Єдине, на що вони по серйозному можуть розраховувати – це люди.
До людей можна добратись в два способи – спілкуватись напряму (сподіваємось, цим опозиція й так буде займатись), та взаємодіяти/комунікувати через соціальні мережі та інтернет загалом. І от саме з цією формою, здається, поки що не складається.
Ні для кого не секрет, що інтернет сьогодні «проти влади», і здобуття популярності в ньому яскравим опозиційним політикам – задача на порядок простіша, ніж для влади.
В рейтингу сторінок українських політиків у Facebook за останні пів року відбулись разючі зміни. Якщо раніше більшість найпопулярніших сторінок належали опозиціонерам, то зараз тут правлять бал не вони.
10 днів тому першу позицію втратила Юлія Тимошенко і тепер список очолює Сергій Тігіпко. За пів року суттєво виріс Микола Азаров, який зараз займає 4-ту позицію. Королевську виключили з фракції БЮТ-Батьківщина у Верховній Раді, що ставить під сумнів її опозиційність.
Як показує досвід передвиборчих кампаній в багатьох країнах, 7-8 місяців – це мінімальний часовий проміжок часу, протягом якого можна розгорнути повноцінну кампанію у Facebook. Українська опозиція, схоже, втрачає цей свій шанс.