Впродовж всього свого існування успіх Google значною мірою залежав від того, які стартапи компанія придбала – адже разом з ними вона отримувала не лише, власне, сам проект, а й його технології та людей, що його створили.
За останні 10 років Google придбав понад 100 компаній різного масштабу та спеціалізації. Десять найдорожчих з них – в сьогоднішньому матеріалі.
10. dMarc Broadcasting, $102 млн. Рекламна компанія, придбана в січні 2006 року. Була інтегрована Гуглом в свій сервіс AdSense.
9. On2 Technologies, $133 млн. Компанія, що розробляла технології відеокомпресії, була придбана Google в лютому 2010 року після суперечок між ними. Пошуковик використав On2 в розробці свого кодеку WebM.
8. Slide, $182 млн. Компанію-розробника соціальних ігор було придбано рівно рік тому. Цікаво, що засновником Slide є уродженець Києва Макс Левчин. Зараз він займає посаду віце-президента Google, а його технології були використані для запуску Google Games.
7. AdMeld, $400 млн. Ще одна рекламна компанія, придбана в червні 2011 року. Google інтегрував технології стартапу в свій рекламний бізнес, посиливши його ще більше.
6. Postini, $625 млн. Стартап, що спеціалізувався на хмарних поштових технологіях та фільтруванні спаму, було придбано влітку 2007 року. Зіграв важливу роль для розвитку Gmail.
5. iTA Software, $700 млн. Google не пошкодував викласти таку значну суму за компанію, що допомогла йому значно ефективніше шукати інформацію про авіарейси по всьому світі.
4. AdMob, $750 млн. Покупка AdMob в листопаді 2009 року посилила мобільний напрямок Google та дозволила інтегрувати рекламні можливості у платформу Android.
3. Youtube, $1,65 млрд. Одна з найвідоміших покупок Google, здійснена в 2006 році. І хоча відеосервіс не приносить стільки грошей, як хотілось би, володіння таким гіперпопулярним сайтом є дуже важливим для Google.
2. DoubleClick, $3,1 млрд. У квітні 2007 року Google суттєво посилив свій рекламний сервіс AdSense, придбавши гіганта рекламного бізнесу DoubleClick.
1. Motorola Mobility, $12,5 млрд. Найдорожча покупка в історії Google була здійснена буквально вчора, і дає підстави думати про черговий прорив компанії в мобільних технологіях.