Одне з базових правил соціальної мережі Facebook забороняє реєструвати приватні екаунти під псевдонімами. Ця ж заборона діє на створення приватних екаунтів для організацій – для них існують Сторінки (pages).
Кількість українських користувачів Facebook росте швидкими темпами. Реєструється тут чимало користувачів з Вконтакте. І багато з них дивуються – чому видалили їх екаунт у Facebook.
Серед моїх друзів (і не тільки моїх) є люди, які вважають, що Facebook не треба перетворювати на Вконтакте і треба боротися за чистоту рядів – тому скаржаться на всі організації чи псевда, які їм потрапляють на очі. І вони мають право на це згідно правил Facebook. І на ці скарги таки реагують.
А ще можуть бути люди, яким ви чомусь не подобаєтеся, і які можуть використати правила, щоб розправитися з вами – таке теж бувало.
Тому якщо ви працюєте як організація чи під явним псевдом (як то «Україночка Щира», «Світлий Спогад» чи «Українські опозиційні хроніки»), то ви ризикуєте в будь яку мить втратити всі свої дані і контакти.
Для організацій є сторінки – скористайтеся цим не гаючи часу. Як створити сторінку пояснюється тут.
Для тих, хто хоче користуватися фейсубуком під псевдом – зареєструйте новий акаунт з псевдом яке звучить по людські, тобто як справжє ім`я та прізвище – як приклад тут є John Hungar чи Опанас Розенберженко. Всім ясно, що це псевда, але довести цього ніхто не зможе. Фейсбук видаляє тільки ті псевда, які є явними.
Щоби зберегти контакти і інформацію з поточного акаунта – підіть в «Налаштування облікового запису» і виберіть «Стягнути свою інформацію». Список друзів буде в архіві – ви зможете поступово всіх додати в новий акаунт. Там же будуть і ваші фото.
Я пишу це спеціально для друзів, чию творчість я дуже ціную і не хочу втратити можливість їх читати. Я знаю, що більшість просто не здогадується про ці правила, бо ніколи їх не читала. Мало хто читає правила при реєстрації, багато хто знають англійську недосконало.
У Facebook є також екаунти цілком нормальних громадських організацій, зареєстрованих як приватні екаунти. Буде шкода їх зусиль.
Важливо знати, що правила також забороняють реєструвати екаунти типу Маня і Женя Іванови. Чи брати Пупці. В імені також не може бути ніяких титулів – це стосується священників. Якщо в вас такий екаунт – спробуйте змінити ім`я. Можуть дозволити.
Правила щодо імен читайте тут (оберіть там How do I change my name?).