Яндекс запустив сервіс «Народна карта», який дає можливість всім охочим малювати карти своїми силами на основі супутникових знімків, які є в Яндекс.Картах.
Сервіс дає змогу малювати будинки, дороги, ріки/озера, ліси, а також редагувати об’єкти і доповнювати їх описами. Наприклад, можна виправити неточно зображену будівлю або вказати назву сусідньої вулиці, якщо попередній автор забув це зробити.
Яндекс також вводить окремий статус для найактивніших користувачів – “народні модератори”. Їм запропонуються права, які даватимуть можливість відстежувати достовірність карт у підшефних регіонах.
Щоб розпочати роботу, необхідно обрати супутниковий знімок вашого міста (чи будь-якого іншого географічного об‘єкту). Максимально приблизити його, щоб було чітко видно вулиці, будинки, залізницю і можна приступати до нанесення цих об‘єктів, вказуючи при цьому їх назви, номери і т.д.
З метою запобігання нищення Народних карт чи зумисного нанесення неправдивої інформації, в рамках проекту працюють модератори, які будуть слідкувати за процесом картобудування.
Народні карти зараз можна складати для території всіх країн, де Яндекс карти мають супутникові знімки належної якості. Поки що відсутня можливість розміщувати Народну карту в себе на сайті (як у звичайних Яндекс.Картах), але за допомогою API така можливість з‘явиться незабаром.
Карти, які користувачі промалюють достатньо добре будуть перенесені з часом в основні Яндекс.Карти.
Приклад промалювання Народних карт для міста Сміла рукою Сергія Петренка – директора Яндекс-Україна:
Варто зауважити, що окрім до Народних карт вже існував ряд проектів, які давали можливість користувачам наносити картина супутникові знімки. Наприклад гуглівський Mapmaker, Openstreetmap і Wikimapia.
Окрім Народної карти, на Яндексі є інші геоінформаційні сервіси, контент яких створюють самі користувачі.
На Яндекс.Картах є шар фотографій, на яких можна побачити різні країни та міста, пам’ятки архітектури, міські та сільські краєвиди. Усі світлини зробили користувачі Яндекса.
Також користувачі беруть участь у створенні карти корків на Яндекс.Картах. За допомогою телефона з GPS-приймачем і мобільної програми Яндекс.Карти автолюбителі в автоматичному режимі передають дані про завантаженість доріг. Стежити за ситуацією на дорогах можна як на веб-сервісі, так і в мобільній програмі Яндекс.Карти.
Сьогодні на Яндекс.Картах є карти 36 українських міст, в тому числі всі обласні центри. На картах 14 міст можна шукати назви міст і вулиць українською мовою, в 8 містах України Яндекс.Пробки інформують про ситуацію на дорогах.
Pingback: Яндекс додав супутникові знімки для нових українських міст | Watcher()