Певно, ви знаєте про найвідоміший в світі “конструктор соціальних мереж” – ning.com, завдяки якому кожен охочий може за кілька хвилин створити власну соціальну мережу. В дечому схожу мету переслідують хлопці з компанії Incsub, яка запустила проект Blogs.mu – конструктор для спільнот блогів.
Розробники найпопулярнішої в світі платформи для stand-alone блогів – WordPress – пропонують не лише рішення для ведення окремого блога, а й багатокористувацьку блог платформу, яка називається WordPress MU (останні дві букви – Multi User).
![Blogs.mu: Як створити свою спільноту блогів за 5 хвилин Blogs.mu: Як створити свою спільноту блогів за 5 хвилин](http://watcher.com.ua/wp-content/uploads/blogsmu.png?0f6cbc)
Та запуск спільноти блогів передбачає наявність деяких знань, зокрема щодо інсталяції, хостингу, налаштування домену. Саме для тих, хто не вміє, не хоче розбиратись, чи просто не має часу Incsub і запустила свою платформу.
Процедура реєстрації та запуску свого мультиблогу на Blogs.mu займає лічені хвилини. Ви отримуєте доменне ім‘я третього рівня – nazva.blog.mu, а адреси вже конкретних блогів виглядають ось так: nazva.blog.mu/oleg, nazva.blog.mu/megablog і т.д.
Всередині управління виглядає аналогічно до стандартної вордпресівської адмін панелі, плюс кілька опцій для створення та управління блогами в рамках мультиблогу.
Однак слід зауважити, що безкоштовно користуватись цим конструктором не дуже зручно, бо можливості є суттєво обмеженими, зокрема, лише до 10 Мб дискового місця на кожен з блогів. Але за $9 на місяць можна перенести мультиблог на власний домен, отримати доступ до значно більшої кількості плагінів та тем, 4 Гб дискового місця під кожен з 10 блогів. За $39 на місяць можна вести одночасно до 100 блогів, і сумарний обсяг місця – 400 Гб.
Загалом хороше та очікуване рішення, яке допоможе багатьом розпочати власні проекти, які не вдавалось запустити через відсутність відповідних технічних знань. Та все ж варто розуміти, що можливості при самостійному встановленні WordPressMU є значно ширшими, особливо після запуску BuddyPress.
Pingback: Цікаве на Watcher’і за минулий тиждень | Watcher()