Важливо зробити ремарку – Твітер Ющенка, який прес-служба назвала “офіційним інтернет представництвом президента”, насправді є твітером прес-служби, яка просто ретранслює повідомлення новин офіційного сайту президента. Мало того, ця ретрансляція відбувається не в автоматичному режимі, а хтось вручну вбиває повідомлення, що виглядає смішнувато бо автоматизація такого процесу зайняла б не більше кількох хвилин.
Назвати Твітер – офіційним представництвом президента в інтернеті – це ганьба. Мені буде соромно за свою державу, коли за кілька днів після того як хтось додумається перекласти офіційну заяву прес-служби англійською мовою, закордонна інтернет тусовка почне стібатись з потужних кроків президента України в інтернеті.
Коли я заглянув, що ж мені такого цікавого хочуть повідомити через Твітер президента, то жахнувся:
– Призначено державні стипендії видатним діячам фізичної культури і спорту
– Призначено державні стипендії чемпіонам і призерам Паралімпійських та Дефлімпійських ігор
– Президент підписав Закон «Про внесення зміни до статті 18 Закону України «Про оцінку земель»
– Сьогодні о 12.00 Президент зустрінеться із Героєм України, розвідником Євгеном Березняком.
Невже серед радників Ющенка нема жодної людини, яка хоча б в загальних рисах розуміла як треба будувати комунікації в сучасному інтернеті, для чого використовують Твітер, і як це все презентувати? Невже ніхто не може пояснити, що банальну ретрансляцію в твітері лінків на офіційний сайт президента назвати “офіційним представництва Президента в інтернеті” виглядає безглуздо? Для цього є його офіційний сайт president.gov.ua, на якому без лишнього галасу треба було розмістити посилання на Твітер (а бажано ще кілька сервісів).
Чи знає хтось серед тих, хто порадив створити “офіційне представництво” на базі Твітера, що цим сервісом користується від сили 2000 українців, а зареєстровано не більше 3000? Гігантська аудиторія!
Прес-секретарка Ющенка також повідомила, що “головна мета відкриття представництва полягає в забезпеченні комунікації президента з громадськістю”. Шо сіє значить? Вони передбачають, що прес-служба буде строчити відповіді у Твітері? Чи носитимуть ці відповіді статус офіційних? Що можна вкласти у відповідь довжиною до 140 символів? Але якщо цього всього не буде – то “забезпечення комунікації президента з громадськістю” виглядатиме якось однобоко. Що зміниться?
Все це профанація. Прикро, що українські політики досі сприймають інтернет, як яка-то нікому непотрібна штучка, якою “чомусь користуються закордонні політики, то треба й нам там залишити слід”.
Єдиний плюс у всіх цих дурнуватих тєлодвіженіях – популяризація Твітера серед українців. За останні 2 дні зареєструвалось кілька сотень нових українських твітерян.
Пропоную всім, хто необачно зафоловив Твітер президента, зробити зворотній процес та продемонструвати цим своє відношення до політиків, які не розуміють, для чого їм потрібен інтернет. Сподіваюсь на підтримку.
Якщо комусь цікаво буде – мене можна зафоловити на Твітері ось тут, а отримувати апдейти з watcher.com.ua тут.
Pingback: Хто з політиків ще не ломанувся в Twitter?! « PR.osto Blog()
Pingback: Блог про лучше всех » Архив блога » Веб-коммуникации и политический пиар()
Pingback: Новодворська 2.0 | Golubov Bros.()
Pingback: Мєдвєдєв завів Твітер і одразу зробив помилку | Watcher()