Я час від часу пописую на своєму блозі в ЖЖ, зокрема й про український політичний інтернет. Вирішив два матеріали продублювати й на Watcher’і.
Протягом останнього місяці в Україні стало на 2 політичні сайти більше. Можливо їх стало на 100 більше, але тих, на які я вважаю варто звернути уваги – два.
Отже, знайомтесь:
Ініціатива Арсенія Яценюка Фронт змін – сайт саме так і називається
та
Персональний сайт Анатолія Гриценка
Чому на них треба звернути увагу? Бо в Україні дуже мало (і чи взагалі є?) політиків, які хоча б теоретично відрізняються від ЮщеЯнуТимо, і які, знову ж таки, теоретично, могли б щось змінити. Чимало моїх друзів сприймають Яценюка та Гриценка саме такими теоретичними шіфтерами.
У зв‘язку з цим в мене до них чималі вимоги. Зокрема, щодо володіння інтернетом та використання інтернету для просування своїх ідей, створення команди, роботи з народом/виборцями.
На жаль, обидва сайти мене розчарували. Нічого суттєво нового в порівнянні з сайтами типу razom.org.ua (зразка 2004 року) не зявилось. Здавалося б, ось приклад Обами. Гляньте, вивчіть, зрозумійте, усвідомте – і зробіть те, що буде працювати…
ладно, поїхали.
Отже, починаємо з Яценюка. Схоже, Яценюк вирішив поцупити назву кампанії в Обами. Нагадаю, що в того кампанія відбувалась під гаслом “Change you can believe in”. До речі, на “зміни” позарились і росіяни. В кінці року Нємцов оголосив, що гімном його руху буде цоївська пісня “Пєрємєн трєбуют наши сєрдца”.
Сайт Яценюка – це ганебний приклад того, як робити сьогодні сайти не можна. Хто додумався створити сайт політичної сили (чи руху), на якому нема ВЗАГАЛІ жодного елементу якоїсь взаємодії між прибічниками. Ніяких блогів, елементів соціалізації, якихось вікі елементів і ще міліон речей, без яких сьогодні просувати себе в інтернеті просто безглуздо.
Один з розділів сайту, в якому викладені всі новини, відео, аудіо – називається “Вісті з фронту” – дуже невдало. Знайти щось корисне в розділі не реально. Річ, яка мене вбила наповал – на сайті взагалі відсутній пошук!!! Бажання щось прочитати в мене не виникло.
Найсмішній розділ сайту – ЛІДЕР, в якому по ідеї я мав би побачити, що “ось він, ЛІДЕР!!!” – людина, за якою ми/я/ви підемо. Але в середині я знайшов велику фотку ЛІДЕРа та суха біографія, яку дають при призначенні на посаду заступника начальника управління юстиції Богородчанської райради.
В зміст документів самого руху я влазити не буду, хоча там таргани ще ті. Але колись доберемось і до них. Але все ж не втримаюсь від однієї цитати: “Найважливіший виклик – це Збереження демократії”. БЛЯ, хто це писав і придумував? Невже кампанія ЛІДЕРа буде будуватись на переконанні мене, що він збереже демократію, тому треба за нього проголосувати.
Ну а тепер кілька слів про багатообіцяючі 2 пункти: “приєднатися до фронту” та “зробити внесок”. Я вже грішним ділом подумав, що це воно. А виявилось… “зробити внесок” – взагалі не працює. “Приєднатись до фронту” – всього лиш якась дурацька анкета, і жодного слова пояснення в чому суть мого приєднання, для чого, чому, що від мене треба і що мені дадуть. До речі, якщо комусь цікаво, маю оригінальну ідею збору коштів для політичної сили, яка розраховує на голоси активних людей
У своєму привітальному відеозверненні на головній сторінці сайту Яценюк каже, що “ми повинні спілкуватись виключно на ти”. Кагбе правильно. Але, після реєстрації на сайті мені прийшов технічний лист з адреси arseniy@frontzmin.org, де до мене звертаються на Ви, та ще й з великої букви.
Саме відеозвернення – зміст непоганий. А от за картинку я б в шию гнав того, хто відповідав за весь цей маскарад: Яценюк в сорочці без краватки з розстібнутим верхнім гудзиком сидить на столі, позаду в нього державний прапор та ікони. Тут, дядьку, визначайтесь, або офіціоз, або кежйуел, або консерватизм… Я так і не зрозумів глибини задуму всього цього символізму.
Цікаво, що сайт зареєстрований на якесь ООО “Institut sociologicheskikh i marketingovykh issledovanij”. Цікаво, що це за кантора.
Пошуковою оптимізацією сайту ніхто не займався. Якщо ви спробуєте в гуглі знайти цей сайт не знаючи назви – доведеться попотіти, хоча по ідеї на слово Яценюк сайт в пошуковій видачі мав би бути якщо не на першому, то принаймні не нижче 3-ої позиції.. Але навіть якщо ви введете назву “фронт змін”, сайт виявиться лише на 8-ій позиції
На цьому екзекуцію завершую, бо на сайті більше нічого цікавого нема.
Все що ви читали вище – писалось 30 січня. З того часу на сайті відбулись деякі зміни. В основному косметичного характеру, хоча дещо й варте уваги. Наприклад зявилась можливість перераховувати кошти. Хоча зроблено це по деревяному, але причина, можливо, в законодавчих обмеженнях щодо перерахунку коштів громадським організаціям. На сайті є інформація лише про перші два дні (18 та 19 лютого) протягом яких кілька чоловік перерахували кошти.
Ще одна новація – форум, на якому є навіть непогана активність. Я вирішив спробувати його функціонал. На етапі реєстрації зрозумів, що “Ющенко – це погана назва”. Так, вибори наближаються, то ж поганих назв буде більшати. Як і “невірних символів” (до речі, невірні – мається на увазі такі, що зраджують?).
Але найцікавіше виявилось далі. Реєстрація на форумі можлива лише після приєднання до команди Фронту Змін. Система автоматично перевіряє, чи вказаний вами імейл при реєстрації на форумі співпадає з імейлом, який ви давали при приєднанні до команди. І хоча я є зареєстрований, і вказав саме той імейл, який вказував при приєднанні (на нього мені й прийшла новина про запуск форуму), система мені повідомила, що користувача з таким милом нема.
Очевидно, що тратити час, щоб ще раз реєструватись, я не буду.
На цьому ніби все. Для повноти сприйняття також раджу почитати деякі матеріали Надії Баловсяк на цю тематику
Pingback: Чому Гриценко не стане українським Обамою. Український політичний інтернет | Watcher()
Pingback: Вся правда про Твітер Яценюка: інтерв’ю з автором @yatsenyuk | Watcher()
Pingback: Як Тігіпко використовує інтернет в президентській кампанії. Сайт Сергія Тігіпка | Watcher()