Був сьогодні на презентації укладання партнерської угоди між Приватбанком та Skype.
Черговий проект Приватбанка. Тепер трохи легше буде оплачувати платні послуги Skype – через Приват24, мобільний банкінг, банкомати та спеціалізовані кіоски для платежів. Хоча, варто зауважити, що раніше не було особливих проблем в оплаті послуг Skype.
На сайті Приватбанку створений окремий кобренд розділ skype.privatbank.ua. Там, зокрема, є функціонал для комунікації з банком – наприклад, в онлайні отримати консультацію та роз‘яснення щодо швидкого поповнення рахунку для платних послуг. Поки що є лише російська версія, але за 2 тижні обіцяли й українську.
Фахівці банку також адаптували й саму програму Skype, яку завантажити можна тут:
Олександр Вітязь, керівник електронного напрямку в Приваті, повідомив, що десь на початку наступного року буде підготовлено спільний пакет послуг з People.Net. Деталей не пояснили.
На презентації компанію Skype представляв Енріко Носеда, який відповідає за просування Skype в Європі. На жаль, він не захотів повідомити кількість українських скайперів, але сказав, що в більшості країн ця цифра співставна з загальною кількістю користувачів широкополосного доступу до інтернету. Енріко розповів, що сьогодні Skype контролює 6% світового ринку міжнародних переговорів.
Енріко також продемострував Skype-Phone – відеотелефон, розміром зі стандартний мобільний телефон, який використовується виключно для розмов по Скайпу. Розрахований такий телефон, очевидно, на людей, які не вміють користуватись компютером чи спеціалізованими програмами для смартфонів, які підтримують можливість налаштування роботи Скайпу. В Україні ближчим часом їх офіційно продавати не будуть. Але я не виключаю, що знайдуться умільці, що прокладуть своїм батькам чи дідусям-бабусям інтернет, придбають скайп-фоун та будуть з ними спілкуватись на відстані.
Трохи дивно, що Скайп обрав саме Приватбанк як партнера в Україні, оскільки в інших країнах партнерами виступають компанії, що є лідерами на ринку інтернет-послуг. Наприклад, в Росії – це Яндекс, в Польщі – Onet.pl. Не зважаючи на всі достоїнства Привата, все ж логічніше було укладання угоди з якоюсь великою інтернет-компанією. Адже головна мета заявленого партнерства – просування Скайпу в Україні. Та причина, я думаю, в наполегливості банку отримати це партнерство. Ну і всі ми, в т.ч. й Скайп зараз перебуваємо в кризі, яка лише буде посилюватись, тому на перший план виходить монетизація, а не просування послуги, як такої.
Яка економічна вигода такого партнерства для Привата? На презентації представники банку повідомили, що отримуватимуть комісію з продажів послуг Скайпа в Україні. Але схоже на те, що Приват в першу чергу цікавить не економічна доцільність проекту. Я прикинув, що витрати на розкішну презентацію, яка відбувалась в Арена-Сіті + медіакаверідж – відіб‘ються банку через комісійні з продажу послуг Скайп, в кращому випадку, через 2-3 роки.
Тому на перший план виходить іміджева складова. Саме це, мені здається, і було головним стимулом для укладання угоди. Приват намагається позиціонувати себе як технологічний банк №1 в Україні. І партнерство зі Скайпом є черговою цеглиною в побудові іміджу.
Цікаво, що на презентації був присутній й сам голова правління Приватбанку – Олександр Дубілет. Людина, в принципі, не публічна. Постійно сидить в Дніпропетровську, де й знаходиться головний офіс банку. А тут – приїхав на презентацію, виступив, поспілкувався зі всіма охочими. І я навіть не знаю, чи то криза відбила бажання банкірам працювати, чи то пан Олександр так полюбив Скайп.
А логотип події красномовно говорив про те, що Скайп – преса, а Приватбанк – Party:
Хочеш щодня отримувати на свій e-mail щоденні новини про соціальні мережі, блоги, стартапи та бізнес в інтернеті? ПІДПИШИСЬ ТУТ
Якщо вмієш користуватись RSS – тисни сюди
Pingback: Дайджест: зарплати програмістів, конкурент Wordpress, DMOZ, Facebook, Google Zeitgeist, Huffington Post | Watcher()