5 найбільших російських інтернет-компаній, а саме Google-Россия, Яндекс, Вконтакте, Mail.ru i об”єднана компанія Афіші і Rambler, опублікували спільне звернення про відповідальність за контент, який поширюється користувачами.
У зверненні описується проблема поширення контенту користувачів, який “не завжди відповідає законодавству”, через що найбільше турбуються власники авторських прав. Звертається увага на той факт, що в Росії, на відміну від країн Європи та США законодавство в сфері захисту авторських прав не є досконалим, і інтернет-компанії змушені нести відповідальність за порушення законів їх користувачами.
“Ігнорується очевидний факт: компанії, які надають свої сервіси мільйонам людей, не мають ні правових підстав, ні технічних можливостей для відслідковування кожної дії користувача і оцінки їх законності чи незаконності” – йдеться у зверненні.
ІТ-гіганти російського інтернету запропонували компаніям-правовласникам прийняти існуючі умови та процедури, згідно яких вони можуть заблокувати неліцензійний контент при отриманні заявок з точною адресою контенту, який був завантажений користувачами нелегально. У зверненні також міститься заклик до російських законодавців, з проханням пришвидшити прийняття відповідних законів, які б врегулювали проблему захисту авторських прав в інтернеті та зберегли баланс між компаніями, правовласниками та користувачами.
Минулого тижня на Вконтакте і Mail.ru було подано до суду з вимогою відшкодування близько 2,66 млн рублів. Це вже не перший випадок, коли інтернет-компанії стають відповідачами в суді у справах, пов”язаних з неліцензійним контентом. Так, у липні 2010 року Вконтакте оштрафували на 1 мільйон рублів на користь ВГРТК, контент якої був незаконно розміщений на сайті соціалки. Місяцем пізніше компанія News Media Rus також подала в суд на Вконтакте, вимагаючи 100 тис рублів за один відеоролик, правами на який вона володіє.
Pingback: На Вконтакті з’явилося відео з Youtube | Watcher()