Національна комісія регулювання зв’язку вирішила повернутися до старого методу боротьби з контрабандою – спеціальних наклейок, якими будуть маркуватися легальні мобільники.
Відомство вже погодило проект цієї постанови з Кабміном, повідомляє Комсомольская правда.
Гроші, витрачені на створення бази даних кодів IMEI, виявилися поки що замороженими, а устаткування, закуплене операторами, простоює без діла.
Учасники ринку по-різному оцінюють вартість заходів боротьби із контрабандою.
“На створення бази не було витрачено жодної копійки бюджетних коштів, – заявив директор Українського державного центру радіочастот (УДЦР) Павло Слободянюк. – Всі роботи проводилися за рахунок господарської діяльності підприємства”.
Один із мобільних операторів, у свою чергу, повідомив, що на закупівлю обладнання, необхідного для відстеження і відключення “сірих” телефонів, ними було витрачено близько $1 млн.
“З технічної точки зору вже всі оператори, окрім одного, готові відключати обладнання, – говорить прес-секретар компанії “Київстар” Сергій Товстенко-Забєлін. – Але сьогодні оператори можуть відключати вкрадені телефони тільки за рішенням суду”.
Виходить, що держава змусила операторів придбати обладнання, яке їм тепер не потрібне. А гроші операторів – це гроші їх абонентів. Отже фінансування дурнуватих ідей держави взяли на себе пересічні користувачі мобільного зв’язку