Парламент узаконив пластикову ID-картку як паспорт громадянина України та основний інструмент цифрової верифікації.
Зокрема, мова йде про запровадження і функціонування Єдиного державного демографічного реєстру. Його мета – ідентифікувати особу для оформлення, видачі, обміну, визнання недійсним або знищення документів, реєстрації місця проживання або перебування. Як відомо, запровадження реєстру – у переліку вимог для забезпечення можливості безвізового в’їзду українців в країни ЄС.
ID-картку можна буде використовувати для авторизації під час отримання держпослуг, а також для цифрового підпису. Власникам електронних карток буде відкритий доступ до усіх державних сервісних послуг, які можна отримати за допомогою цифрової верифікації.
Одна з особливостей ID-картки – на самій картці не вказано сімейний стан, ці дані будуть записані на безконтактному електронному носії. Неповнолітні (з 14 років) отримають паспорт на 4 роки, всі інші — на 10 років.
1 січня 2020 року набувають чинності норми в частині введення документів, що містять безконтактний електронний носій – чіп, вбудований в ID-картку, на якому крім даних про власника документа, записані біометричні дані (кольорова фотографія, інформація про місце проживання, сімейний стан).
Нагадаємо, Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки став першою державною установ, яка впровадила Систему електронного документообігу (СЕД), розроблену штатними співробітниками Адміністрації Президента України.