Близько 400 digital-стартапів з’являється в Україні щороку. 20 з тих, які залишаються в Україні, стають стабільними компаніями і лише один-два перетворюються на успішні бізнеси. Такими є результати дослідження міжнародної дослідницької компанії A.T. Kearney «Digital-підприємництво в Україні. Як Україна може створити екосистему світового рівня».
Експерти ринку вважають, що перспективними проектами в Україні є близько 200 digital-стартапів. Серед найбільш успішних – Readdle, який пропонує додатки для перегляду документів, сканування, форматування і друку на iPhones та iPads. В той же час експерти зазначають, що лише третина зі стартапів знаходить фінансування в Україні – від венчурних компаній, бізнес-ангелів, друзів чи сім’ї. Ще 10% digital-стартапів шукають фінансування за кордоном.
Згідно з результатами дослідження, 57% українських стартапів націлені на світовий ринок. Основні digital-сегменти – надання послуг, трансакційні платформи та «інтернет речей».
Згідно з дослідженням, зараз в Україні працює 150 тис. розробників ПЗ і 17 тис. IT-фахівців. На сьогодні Україна є великим гравцем на ринку розробки програмного забезпечення.
Основними перешкодами для розвитку стартапів в Україні, за переконанням експертів, є відсутність інвестиційного капіталу. Гальмує розвиток digital-стартапів в Україні і відсутність навичок ведення бізнесу та знань глобального ринку, а також недостатня кількість інкубаторів та акселераторів в країні.