Ця історія не є унікальною. Чимало шкіл в різних містах і селах України мають представництва в соцмережах, є окремі групи, які створюють класні керівники у Viber чи інших сервісах. Але представництва, які створює і сам же наповнює директор – не таке вже й поширене явище.
Сергій Горбачов – відома багатьом київським, і не тільки, журналістам людина. Він довгий час працював в медіа, був лектором програм нових медіа в «Інтерньюз-Україна», директором інформаційного центру газети «КоммерсантЪ-Украина». Хоча до медіароботи, в 90-х, мав майже 15-річний досвід в освіті.
Цього року Сергій вирішив повернутись до освіти, і погодився очолити спеціалізовану школу 148 в місті Києві. Новий директор вирішив осучаснити методи взаємодії з школярами та їх батьками – і завів представництва школи у соцмережах, які сам же й наповнює.
Сергій залишив у відкритому доступі – на дошці оголошень школи свій приватний імейл та скайп – щоб при потребі батьки могли задати йому питання чи уточнити моменти, які їм не зрозумілі.
При цьому Сергій обіцяє, що незабаром дасть можливість наповнювати шкільні екаунти й самим школярам. Правда, на початку з премодерацією – щоб помилки не виставляли – пояснює Сергій, – а потім повний доступ за репутацією.
Щодо закидів створення представництва школи й у російській соцмережі ВКонтакте, Горбачов пояснює, що й самому не дуже це подобається, але «світ не такий ідеальний, як хотілося б бачити, і я маю бути там, де наші діти, більшість з них зараз у ВКонтакте. А у Facebook можна тільки з 13 років».
В екаунтах розміщується інформація, яка може бути цікавою як для учнів, так і батьків. Наприклад, фінансовий звіт про надходження та використання благодійних внесків батьків на підтримку освітньої діяльності школи протягом минулого навчального року:
Загальношкільна батьківська рада попросила оприлюднити звіт про надходження та використання благодійних внесків батьків …
Posted by Спеціалізована школа 148 ім. Івана Багряного м. Києва on Wednesday, September 9, 2015
Або ось така історія про випускника школи – Героя України, який загинув на Донбасі
https://www.facebook.com/sivangor/posts/1249049698443472
Posted by Спеціалізована школа 148 ім. Івана Багряного м. Києва on Saturday, September 5, 2015
А які цікаві приклади присутності шкіл в соцмережах вам відомі? Діліться в коментарях.