Днями відкрився офіційний сайт Львівського метро – metro.lviv.ua. На сайті повідомляється, що система Метрополітену складається з 3 окремих ліній завдовжки понад 70 км. У Львівському метро 27 станцій, 4 з яких долучено до об’єктів культурної спадщини.
«Середньодобовий пасажиропотік Львівського метро у 2014 році склав 463 тис. чол., а піковий — 587 тис. Частка метрополітену в перевезенні пасажирів серед підприємств пасажирського транспорту Львова становить 58% від загальної кількості» – розповідається на сайті.
В розділі «Легенди Львівського метро» розповідаються цікаві історії. Наприклад, історія виникнення станції метро Варшавська:
1966 року було відкрито нову станцію Львівського метро за назвою «Варшавська». Мало-хто пам’ятає історію виникнення цієї назви…
При відкритті нового виходу однієї зі станцій Львівського метрополітену (історія замовчує, якої саме) серед присутніх був гість, дипломат з Польщі пан Бжежинський. Захоплений красою Львівського метро та високими темпами будівництва, пан Бжежинський вирішив залишити дипломатичну кар’єру (тим більше що пану Бжежинському в цей час вже було під 60) і попросив влаштувати його на роботу у Львівське метро.
Керівництво підприємства пішло на зустріч шановному дипломату і надало йому місце вахтера на новій станції. Львів’яни пам’ятають цього благовидного, статного, сивоголового, вахтера. Товариш Бжежинський, пропрацював вахтером до 1989 року.Коли він помер, рішенням міської влади станція, на якій працював пан Бжежинський була перейменована на «Варшавську». Таким чином, пам’ять про польського дипломата-вахтера була увічнена в історії міста Лева
У розділі Вакансії наразі є 3 опції:
«Активний учасник масових заходів у Львівському метро» (флешмобер)
«Реалізатор соняшникового насіння в підземних переходах Львівського метро»
«Контролер пропускних пристроїв Львівського метрополітену» (вахтер)
Сайт має й російську версію. Правда, там лише одна сторінка, яка пояснює, що «Схема Львовского метрополитена – это две линии метро (в разных вариантах схемы, красная и черная, или желтая и голубая) имеют форму трезубца.»
Нагадаємо, що «Львівське метро» – популярний мем в українському інтернеті. Причому народився він ще наприкінці 90-х в еру форумів та чатів.