Наталія Королевська, очільниця Мінсоцполітики, рухається в «правильному напрямку» для здобуття неабиякої популярності серед українських програмістів. Мінсоцполітики ще в травні підготувало законопроект, яким передбачається обов’язкове ліцензування аутсорсингової діяльності, а вчора Верховна Рада проголосувала його в першому читанні.
Законопроекттом №2118а передбачається, що залучити працівників у форматі «аутсорсингу» можна буде лише після отримання в службі зайнятості Мінсоцполітики відповідного дозволу. При цьому інспекція з питань праці буде стежити, щоб соціальні і трудові права працівників не порушувалися.
Видача дозволів поки що буде здійснюватись на безоплатній основі і видаватись на необмежений термін. Але при цьому в законі зазначено доволі великий перелік умов, за яких у видачі дозволу можуть відмовити. При цьому в самому законопроекті не зазначається перелік цих документів. Ймовірно, їх ще окремо буде розробляти служба зайнятості.
Законопроект зачепить не лише діяльність тисяч українських програмістів, а й юристів та бухгалтерів, серед яких аутсорсингова діяльність теж є популярною.
Цікаво, що законопроект підтримали 252 депутати, з них 28 – представники УДАРу. Тобто без їх голосів законопроект набрав би 224 “за”, чого було б недостатньо для проходження його в першому читанні (необхідно 226).