Держслужба інтелектуальної власності підготувала т.зв. «антипіратський» законопроект, який зобов’язує сайти і провайдери видаляти нелегальний контент протягом одного дня, повідомляє агентство «Новый регион» з посиланням на інформацію газети «Капітал».
Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо захисту авторського права і суміжних прав у мережі Інтернет» проходив т.зв. процедуру громадського обговорення, яка завершилась 1 липня 2013 року.
Законопроект передбачає, що після отримання скарги від правовласника держслужба повідомлятиме провайдерів, що на такому-то ресурсі є піратський контент. Після цього у компанії буде всього один день, щоб відреагувати на цей запит. За цей час він повинен повідомити власника сайту про скаргу.
Якщо той не вживе заходи або не подасть заперечення на претензію правовласника, провайдер буде зобов’язаний сам заблокувати або видалити контент. У держслужбі запевняють, що блокуватися буде не увесь сайт, а тільки нелегальні файли. В цілому, за словами голови відомства Миколи Ковіні, уся процедура видалення нелегального контенту від оскарження його до блокування повинна буде займати не більше трьох днів.
«Він буде якоюсь мірою аналогом закону США про авторське право в цифрову епоху», – стверджує Ковіня, але при цьому не пояснює, в чому ж буде ця схожість.
Держслужба інтелектуальної власності також має намір публікувати на своєму сайті перелік об’єктів, які мають бути видалені. Створювати перелік піратських ресурсів у відомстві не планують.
Нещодавно Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко повідомив, що закон проходить етап узгодження і незабаром буде винесений на розгляд Уряду.