1 липня 1993 року перший Президент незалежної України здійснив перший в історії країни дзвінок з мобільного телефону. Леонід Макарович Кравчук поспілкувався з послом України в Німеччині Іваном Пісковим.
Ця розмова в мережі першого українського мобільного оператора UMC (сьогодні – «МТС Україна») і поклала початок мобільної ери в нашій країні:
«Перший дзвінок по мобільному телефону – це був дуже хвилюючий момент, – згадує Олег Проживальський, директор з корпоративного управління і контролю «МТС Україна», а в минулому – перший Міністр зв’язку України. – Леонід Макарович Кравчук перерізав телефонний провід, що символізувало старт розвитку мобільного зв’язку в країні, і кілька хвилин поспілкувався по мобільному телефону з нашим послом у Німеччині. Цей перший дзвінок став початком нової ери, він дозволив продемонструвати те, що наша країна не відстає від решти світу в технологічному плані. Адже Україна, ставши незалежною державою, потребувала також сучасної і незалежної системи зв’язку. Ми розуміли, що якісний зв’язок – це розвиток економіки та залучення інвестицій. Незважаючи на те, що кількість перших абонентів налічувала всього лише декілька тисяч, а мобільний зв’язок та обладнання були дуже дорогими, ми все ж вірили, що за мобільними технологіями – майбутнє. Як бачите, ми не помилилися».
Ось ролик про 20-літню історію мобільного зв’язку в Україні від МТС:
Цікаві факти про МТС:
1. МТС – перший оператор мобільного зв’язку в Україні.
2. За 20 років мобільного зв’язку в Україні вага мобільних телефонів зменшилася в 15 разів: з більш ніж 1 кілограма до менш ніж 100 грамів.
3. Першим абонентом першого оператора мобільного зв’язку став перший Президент незалежної України.
4. За 20 років кількість абонентів МТС в Україні збільшилася в 10 тисяч разів, вартість мобільного зв’язку знизилася в 40 разів, а телефон подешевшав у 10 разів.
5. Перша базова станція в Україні була встановлена на київській телевежі.
6. МТС входить до десятки найбільших операторів світу.
7. Мобільний зв’язок для абонентів МТС в Україні забезпечує більше 3,5 тисяч співробітників.
8. Щоночі 200 співробітників МТС забезпечують працездатність мережі мобільного зв’язку і відповідають на дзвінки абонентів.
9. Найвища базова станція в Україні належить МТС і встановлена на горі Роман-Кош у Криму, на висоті 1500 м над рівнем моря.
10. Найбільш високогірний 3G інтернет працює в Карпатах, на горі Явірник, на висоті 1017 м над рівнем моря. Послуга високошвидкісного широкосмугового мобільного доступу в інтернет «МТС Коннект 3G» працює на базі мережі CDMA. Швидкість передачі даних за допомогою даного сервісу – до 1,8 Мбіт/с, а завантаження даних – до 3,1 Мбіт/с. На даний момент забезпечено покриття в більш ніж 360 населених пунктах України.
11. Мобільний зв’язок МТС вийшов у відкрите море: обладнання, що забезпечує мобільний зв’язок, встановлено на газодобувній платформі Архангельська, в 54 км від західного узбережжя Криму.
12. Протяжність оптоволоконної транзитної мережі МТС – 30 тисяч км – цього досить, щоб оперезати Землю.
13. Єдиний український морський острів, о. Зміїний, входить в зону покриття МТС. Острів Зміїний розташований приблизно в 35 кілометрах на схід від узбережжя на широті дельти Дунаю.
14. Для енергозабезпечення мережі МТС поряд з традиційними джерелами живлення використовуються вітрогенераторні установки.
15. Перша і єдина в Україні телемедична мережа, що дозволяє проводити медичні консультації на відстані, побудована МТС, і вже об’єднала 29 медустанов по всій Україні.
16. У середньому 200 тисяч дзвінків може отримати одна людина за 50 років. Така ж кількість дзвінків надходить в контактний центр МТС за одну новорічну ніч.
17. Для відвідування всіх країн, з якими у МТС укладені договори роумінгу, у середньому буде потрібно більше 30 років.
18. Абоненти МТС – найактивніші користувачі смартфонів. «Розумним телефоном» користується кожен п’ятий абонент МТС.
19. У користувача сервісу Blackberry від МТС в середньому на 60 хвилин на день збільшується продуктивно використаний час (за рахунок скорочення непродуктивних витрат часу). У рік це становить 250 годин.
20. Мобільним зв’язком МТС користуються не лише люди. Тисячі датчиків, терміналів, банкоматів, навігаційних систем і автоматичних систем використовують спеціальні М2М SIM-карти, що дозволяють обмінюватися інформацією між різними пристроями без участі людини.