Мінсоцполітики хоче покращит» аутсорсинг в Україні. Якщо Верховна Рада ухвалить відповідний законопроект, залучити працівників у форматі «аутсорсингу» можна буде лише після отримання в службі зайнятості відповідного дозволу, – повідомляє заступник директора Департаменту праці та зайнятості Міністерства соціальної політики України Олег Прутенко. – «А інспекція з питань праці буде стежити, щоб соціальні і трудові права працівників не порушувалися».
У Міністерстві соціальної політики України помітили, що в Україні все більшого поширення набуває застосування «нетипових форм зайнятості», зокрема і «аутсорсингу». При цьому, вважають у міністерстві, страждають як такі працівники, так і бюджет. Мовляв, підприємства через цей механізм нерідко ухиляються від сплати податків – від чого страждає бюджет. А працівники-аутсорсери при цьому і не мають постійного місця зайнятості, і втрачають право на певні винагороди та соціальні виплати. А також втрачають право на пільгову пенсію за умови роботи на шкідливих і небезпечних об’єктах.
Щоб врегулювати цю ситуацію, за пропозицією Міністерства соціальної політики Уряд схвалив проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо видачі дозволу на наймання працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні в іншого роботодавця на умовах трудових договорів» та Порядок надання дозволів на наймання працівників для виконання робіт в іншого роботодавця.
Якщо законопроект ухвалять, для отримання відповідного дозволу необхідно буде надати проект трудового договору з включенням до нього положень щодо можливостей виконання працівником роботи на користь замовника персоналу. А також зазначити заробітну плату, яку отримує працівник у роботодавця за виконання такої ж роботи. При цьому зарплата працівника, що працює на умовах «аутсорсингу», не може бути нижчою, ніж зарплата штатних працівників роботодавця, які виконують таку ж роботу.
Ухвалення цього законопроекту може негативно вплинути на вітчизняну IT-галузь – адже чимало українських програмістів працюють саме у форматі «аутсорсингу». Скоріш за усе, уряд під виглядом турботи про таких працівників хоче отримати додатковий контроль над аутсорсинговими компаніями.