В аеропорту Тель-Авіва співробітники спецслужб періодично просять іноземців показати свою електронну переписку та персональні сторінки в соціальних мережах.
З цього приводу Асоціація за права людини в Ізраїлі минулого року надіслала генпрокурору країни листа із проханням дати цьому юридичну оцінку. У відповіді йдеться про те, що відмова показати свою переписку і екаунти в соцмережах може стати підставою для заборони на в’їзд до Ізраїлю. Такі перевірки обгрунтовують міркуваннями безпеки, а проводяться вони лише «у виключних випадках – коли є серйозні підстави для підозри».
У відповіді йдеться про те, що турист може відмовитися від такої перевірки – але йому роз’яснюють, що відмова в сукупності з іншими факторами візьметься до уваги при прийнятті рішення про можливість в’їзду до країни.
Правозахисники не погоджуються з такою практикою: «згода на перевірку під загрозою депортації не може бути підставою для такого явного втручання у сферу конфіденційного. В сучасному світі доступ до електронної пошти рівносильний доступу до найпотаємніших думок і таємниці приватного життя».