Поки в Україні в сфері комунікацій між народом і владою прірва, яка з кожним днем все збільшується, в розвинених країнах ці ж комунікації переживають справжній ренесанс.
На сайті Білого дому нещодавно відкрили сервіс подання петицій. Якщо петиція набирає понад 25 тис. голосів пересічних громадян (голосування відбувається на самому сайті), Адміністрація Обами зобов‘язалась давати офіційну відповідь.
14 листопада 2012 року на сайті була опублікована петиція про вимогу розпочати фінансування і будівництво «Зірки Смерті». Американці клопотали перед владою, аби будівництво розпочалось до 2016 року. Це має сприяти підвищенню лідерських позиції США в космосі та науці, створенню нових робочих місць, підвищенню національної оборони.
Сподіваємось, ви бачили фільм «Зоряні війни»? Зрозуміло, що петиція створювалась заради фану – потролити владу. Здавалося б – таку петицію мали б проігнорувати, або дати якусь простеньку відписку (бо вона таки зібрала понад 25 тис. підписів). Принаймні, в Україні відбулось би саме так.
Але в Адміністрації Обами пішли іншим шляхом. Відповіли. Відповідь дала можливість відчути гордість американців за успіхи країни в космосі, відчути що їх країна залишалась і буде залишатись лідером в світі, надихнутись патріотизмом, побачити, що в Адміністрації працюють люди з почуттям гумору і достатньо розумні аби перетворити тролінг на прекрасний інформаційний привід.
Відповідь на петицію дав Пол Шокросс, керівник Відділу науки і космосу Білого дому.
Уряд розділяє ваше бажання щодо збільшення робочих місць і підвищення національної безпеки, але ми не будемо будувати «Зірку Смерті». Цьому є кілька причин:
1. Будівництво «Зірки Смерті» оцінили в суму понад $ 850,000,000,000,000,000. А ми зараз наполегливо працюємо над зменшенням дефіциту бюджету.
2. Уряд не підтримує вибух планет.
3. Чому ми повинні витратити гігантські суми платників податків на «Зірку Смерті» з фундаментальним недоліком, яким може скористатися супротивник на одномісному космічному човні?
Проте, подивіться уважно і ви вже побачите щось плаваюче в небі – це не Місяць, це – Космічна станція!
Так, у нас вже є велетенська Міжнародна космічна станція розміром з футбольне поле, яка обертається на орбіті навколо Землі. Вона допомагає нам вивчити, як люди можуть жити в космосі протягом тривалого часу. На Космічній станції є шість астронавтів – американців, росіян і канадців, які живуть в ній прямо зараз, проводять дослідження, вчаться жити і працювати в космосі.
Ми також маємо дві роботизовані наукові лабораторії, що мандрують по Марсу – одна з них має лазер. Лабораторії досліджують, чи існувало колись життя на Червоній планеті.
Майте на увазі, що космосом тепер займається не лише уряд. Приватні американські компанії через Комерційний Офіс NASA переправляють вантажі, незабаром відправлять команду NASA в космос, і планують вже в цьому десятилітті відправити комерційну пілотовану експедицію на Місяць.
Навіть при тому, що у Сполучених Штатів немає поки що можливості зробити Пробіг Кесселя меншим ніж в 12 парсеків, у нас є два космічні човни, які покидають Сонячну систему.
І ми вже будуємо апарат, який полетить до зовнішніх шарів Сонця. Ми виявляємо сотні нових планет в інших зоряних системах і будуємо новий, значно потужніший, ніж Хаббл, космічний телескоп – він зможе побачити минуле аж до перших років творення Всесвіту.
У нас немає Зірки смерті, але у нас є плаваючі роботи-помічники на Космічній станції.
Президент США вміє тримати світловий меч
і круту зефірну гармату:
Управління перспективного планування оборонних науково-дослідних робіт, підтримує дослідження в сфері створення «руки Люка»:
запускає у виробництво плаваючих і чотириногих роботів.
Ми живемо в майбутньому! Насолоджуйтеся ним. А ще краще – допоможіть будувати його, обравши кар’єру в науці, технологіях, техніці або сфері, пов’язаній з математикою. Президент провів перші наукові ярмарки Білого дому і Ніч Астрономії на Південному Газоні, тому що він знає, що ці сфери важливі для майбутнього країни, щоб США продовжували бути світовим лідером і здобували нові великі досягнення.
Якщо ви пов‘яжете свою кар‘єру з наукою, технологіями, технікою або пов’язаній з математикою сферою, то Сила буде з нами! Пам’ятайте: «Зірка Смерті» може зруйнувати планету, або навіть цілу зоряну систему, але вона ніщо поряд з потужністю Сили».