Ще в листопаді 2012 року Міністерство економіки розіслало лист, в якому розтлумачило, яким чином в Україні повинні будуватись взаємини між покупцями та інтернет-магазинами. Міністерством на той момент ще керував в статусі виконуючого обов‘язки Петро Порошенко.
А днями, про цей лист вирішила нагадати Державна служба з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва.
В листі стверджується, що інтернет-магазини повинні укладати договір купівлі-продажу із споживачами. Міністерство посилається на «Правила продажу товарів на замовлення та поза торговельними або офісними приміщеннями», які затверджено наказом Мінекономіки ще в квітні 2007 року.
Оскільки на сьогоднішній день у законодавстві не дано визначення терміну «інтернет-магазин», вся онлайн-торівля повинна керуватися вимогами зазначених Правил – вважають в відомстві.
Все це означає, що якщо ви купуєте товар в інтернет-магазині, і не уклали з ним угоду про здійснення дистанційної торгівлі – то у продавця можуть виникнути проблеми з перевіряючими органами.
Тобто є в нас в державі Міністерство економіки. Воно повинно дбати про зростання української економіки, про розвиток торгівлі, про ріст конкуренції. Натомість, в 2007 році (!) воно випускає правила, якими регулюється дистанційна торгівля, але при цьому не передбачає існування інтернет-торгівлі. Урядом тоді керував Микола Азаров, а міністром економіки був Анатолій Кінах.
Ну добре, не достатньо досвідченим був міністром економіки Кінах. Але майже за 6 років нікому в Міністерстві не спало на думку, що в нас в Україні з‘явилась інтернет-торгівля? За цей час в нас змінилось 5 міністрів – Данилишин, Цушко, Клюєв, Порошенко, Прасолов.