Українські блогери знайшли чергове підтвердження нерозуміння чи небажання розуміти державними органами влади як працювати з інтернетом. Наглядним прикладом є Львівська область, де сайти обласної міліції, ДАІ та Державної служби охорони використовуються для торгівлі лінками.
На кожному з цих сайтів внизу є лінки, за якими пропонується замовити «банкетный зал киев», придбати «стульчик для кормления», «Элитную парфюмерию», замовити «фотомонтаж на полотні» чи скористатись послугами «beeline у львові» або ж замовити «пластикові вікна»:
Перша думка була – сайти хакнули, що в Україні є не дивиною. А деякі державні сайти, як ми вже писали, роками використовуються хакерами для обміну лінками.
Але якщо ви відвідаєте сайт компанії, яка розробляла вищезазначені львівські сайти, то в портфоліо побачите десятки різноманітних сайтів, і майже всі вони містять лінки в нижній частині сторінки – ідентичні тим, що є на міліцейських сайтах. Серед клієнтів не лише силовики, а й, наприклад, львівська обласна організація Конгресу українських націоналістів.
Варто зауважити, що на відміну від сайту обласної міліції, сайти ДАІ та ДСО викликають деякі сумніви, чи їх реально замовляли у відповідних структурних підрозділах цих організацій, бо якось занадто вже вони убого виглядають. Є підозра, що вони фейкові. А сайт обласного ДАІ відсутній в портфоліо компанії, хоча на самому сайті зазначено, що його розробляла Soltech. Такі ж підозри і щодо Львівського обласного осередку Самооборони, яка теж зазначена в клієнтах компанії Soltech.
Та не залежно від того – чи всі сайти замовляли силовики, чи лише частину з них (принаймні – milicia.lviv.ua), їхнє байдуже ставлення до інтернету яскраво проявляється в цій ситуації. Адже якщо вони є замовником – то закривають очі на продукт, отриманий, до речі, за гроші платників податків. Якщо не замовляли, то дивно, чому ніяк не реагують на існування фейкових сайтів.