Влада Москви з нового навчального року вирішила провести експеримент – в декількох школах замість підручників використовуватимуться електронні рідери «Дигитека». Після завершення навчального року буде ухвалено рішення про доцільність масового застосування пристроїв в учбовому процесі.
В ході експерименту 500 рідерів з учбовим контентом буде надано учням і вчителям в класах-учасниках проекту. Експеримент проводиться для того, щоб зрозуміти, як глибоко і широко зможуть проникнути ці пристрої в шкільну освіту. Його результатом повинен стати перелік плюсів і мінусів, тобто того, що дає якісну перевагу і що вимагає вдосконалення і доопрацювання.
«Дигитека» створена на базі читалки української компанії PocketBook. Розмір екрану в «Дигитеці» буде розміром із сторінку шкільного підручника.
В уряді Москви вважають, що через 3-4 роки вартість рідера буде співставною з комплектом навчальної літератури для учня на один рік, тому економічна вигода від запровадження рідерів безумовно буде.
Аналогічні ініціативи обговорюються і в інших країнах. Демократична партія США виступила в Конгресі з пропозицією видати по рідеру кожному американському учневі. Всього в США близько 56 млн. школярів. Вартість цього проекту оцінюється в $9 млрд. Міністерство освіти Південної Кореї заявило про повну відмову від паперових підручників в школі до 2011 р.
Україна теж в плані запровадження ебуків в школи зробила кілька кроків. У нас реалізується програма «Шкільний електронний підручник – підручник майбутнього» – це спільний проект Інституту інноваційних технологій Міністерства освіти, видавництв «Освіта» і «МІСТ Паблішинг».
В лютому відбулась презентація «Pocketbook 901» – першого електронного підручника, рекомендованого для українських школярів (виробництво компанії Pocketbook).
Видавництво «Освіта» вже підготувало понад 40 підручників для 7-9-х класів, адаптованих під «Pocketbook 901».
Кожен підручник знаходитиметься під DRM захистом, який запобігає несанкціонованому копіюванню і розповсюдженню.
Основні характеристики «PocketBook 901»: 9,7-дюймовий екран, габарити 240×180×11 мм, вага 350 грам; акумуляторна батарея забезпечує перегортання до 10 тисяч сторінок без заряджання; наявність словників ABBYY Lingvo; можливість одночасно зберігати до 10 000 підручників в пам’яті і на карті пристрою.
Pingback: Російські оператори продаватимуть українські е-рідери | Watcher()