Латвійці Юрій Пісковий і Валерій Вавилов можуть бути лише номінальними власниками порталу Ex.ua.
Як пишуть Наші Гроші, журналіст європейського видання Business New Europe Грехем Стек з’ясував, що у справі Ex.ua сплила структура, що засвітилася у скандальному продажі нафтової вишки для українського Нафтогазу з маржою у $150 млн.
У березні 2011 року Юрій Пісковий повідомив виданню «Kyiv Post», що він є співвласником порталу Ex.ua.
Сумніви у журналіста «Business New Europe» стосовно цього твердження виникли після того, як він виявив, що Пісковий є тісно пов’язаний з латвійською структурою International Overseas Services (IOS). Нагадаємо, що за допомогою саме цієї структури було створена компанія Highway Investment Processing, яка продала з $150-мільйонною маржею «Чорноморнафтогазу» морську бурову установку, відому як «вишка Бойка».
Номінальними власниками Highway Investment Processing були рижани Ерік Ванагельс (який, за даними УП, взагалі бомж) та Стан Горін.
«Business New Europe» виявив, що у 2010 році Пісковий відкрив офіс для київського представництва International Overseas Services (IOS), а також найняв туди персонал. Офіс був розташований поблизу Верховної Ради і Кабінету Міністрів. Офіс було закрито наступного, 2011 року, одразу після гучних корупційних скандалів, пов’язаних із закупівлею бурової установки.
У 2011 році Пісковий повідомив BNE, що він відкрив офіс IOS, зробивши послугу для свого товариша – менеджера IOS Арвіса Штайнберга, а відтак не має жодних подальших стосунків до латвійської фірми.
Разом із тим принаймні одна офшорна компанія-власник Еx.UA – Altercom Ltd (Денвер) – була створена однією із фірм IOS, а саме: панамською Cascado AG . Директорами цієї панамської фірми є відомі українцям Ерік Ванагельс і Стан Горін.
Пісковий не зміг прокоментувати BNE такий дивний збіг фактів.
«Стосунки Піскового до IOS підживлюють підозру, що він є лише номінальним власником порталу. Багато хто вважає, що реальний власник знаходиться серед найбільших українських провайдерів або веб-хостерів. Це в принципі може пояснити, чому український сайт на відміну від закритих американських файлообмінників, почав працювати знову аж так швидко», – пише Грехем Стек.