Київстар завершив перший етап проекту «Україна-транзит» — розбудову «Південного» маршруту для обміну трафіком між країнами Європи та СНД.
Волоконно-оптична магістраль, загальною довжиною понад 20 тис. кілометрів, має прямі з’єднання з наземними мережами Росії, Угорщини, Білорусі, Молдови, Словаччини, Польщі та Румунії. Загальна пропускна здатність зовнішніх каналів мережі — понад 180 Гбіт/с.
Доступ до ресурсів неукраїнського сегменту інтернету забезпечується як завдяки прямим з’єднанням з провайдерами (Level3, Telia Sonera, «Билайн»), так і через європейські вузли обміну трафіком, встановлені в міжнародних телекомунікаційних центрах Ancotel GmbH (Франкфурт), DATAPLEX (Будапешт) та LIM (Варшава). Для обміну трафіком з Росією побудовано 5 прямих каналів ємністю 10 Гбіт/с кожен.
Завдяки великій кількості прямих інтерконектів (з закордонними операторами — понад 40 включень, з національними — понад 100) Київстар може самостійно керувати транзитом трафіку, не вдаючись до послуг компаній-посередників.
Таким чином, якщо для транзиту газу Росія розбудовує газопроводи в обхід України, Північний та Південний потоки – то для транзиту трафіку Київстар розбудовує свій власний «Південний» маршрут на противагу «Північному». «Північний маршрут» більшою частиною проходить по морському дну. У той час як маршрут від Київстару коротший за відстанню і надійніший за рахунок суходільного маршруту.
З 2008 по 2011 рік обсяги міжоператорського бізнесу компанії Київстар (транзит голосового трафіку та передачі даних) зросли в 2,5 рази. Операційна виручка від цього бізнесу в 1‑3 кварталах 2011 року збільшилась на 21% порівняно з аналогічним періодом минулого року.